Plakāts, grupas foto, sievietes, tērptas nacionāljos tērpos, fonā plakāts ar uzrakstu  Baltijas valstis

Otrā pasaules kara beigās, padomju armijai atkārtoti ienākot Latvijā, vairāki simti tūkstoši latviešu devās bēgļu gaitās uz Rietumiem pretim nezināmai nākotnei. Neraugoties uz grūtībām bēgļu nometnēs un vēlāk jaunajās mītnes zemēs, sievietes turpināja rūpēties par savām ģimenēm, saglabāt valodu, tradīcijas un cerību par atgriešanos Latvijā. Trimdas vēstures kopainā sieviešu devums latviešu sabiedrības labā joprojām ir maz novērtēts, tāpēc izstāde ir veltīta latviešu sieviešu vēsturei trimdā un atsevišķu izcilu sieviešu dzīvesstāstiem, kuru darbi un atstātais mantojums sniedzis ieguldījumu latviešu bēgļu labklājības veicināšanā, nacionālās identitātes saglabāšanā un Latvijas neatkarības atgūšanas centienos svešumā.

Izstādes veidotāji ir LNA Latvijas valsts arhīva Personu fondu un ārvalstu dokumentu nodaļa Agnijas Lesničenokas vadībā.

Izmantoto dokumentu klāsts aptver ļoti plašu LVA trimdas dokumentāro mantojumu, kā arī audiovizuālos dokumentus no LNA Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva krājuma.