Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīvs no 2020. gada 1. novembra uz nenoteiktu laiku pārtrauc tematisko un ģenealoģisko pētījumu pieprasījumu pieņemšanu saistībā ar Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīvā izveidojušos neizpildīto tematisko un ģenealoģisko pētījumu pieprasījumu uzkrājumu un arhīva resursu trūkumu.
Atvainojamies par sagādātajām neērtībām un atgādinām, ka visi interesenti var veikt patstāvīgu pētījumu arhīva lasītavā vai izmantojot arhīva vietni Raduraksti.
Tāpat esam sagatavojuši nelielus ieteikumus patstāvīgai ģenealoģisko pētījumu veikšanai.
Ieteikumi dzimtas pētniekiem
Latvijas Nacionālais arhīvs jau vairāk kā desmit gadus dzimtas pētniecības entuziastiem piedāvā virtuālu pieeju LNA arhīvu materiāliem (Raduraksti). Tomēr, lai sāktu dzimtas koka veidošanu, būs nepieciešamas šādas ziņas par priekštečiem:
- vārdi un uzvārdi;
- dzīvesvietas;
- dzimšanas, laulību, miršanas vietas un datumi (vismaz aptuveni);
- reliģiskā piederība (luterāņi, katoļi utt.).
Ar šo informāciju pilnīgi pietiks dzimtas vēstures izpētes uzsākšanai.
Ko darīt tālāk?
Mēģiniet atrast jau zināmos radiniekus virtuālā arhīva Raduraksti datubāzēs.
-
Zināt tikai radinieka vārdu un uzvārdu, un, ka viņš bija dzimis „kaut kad līdz 1. pasaules karam”, bet dzimšanas vietu nezināt? Labs palīgs būs datubāze „Latvijas iedzīvotāju pases (Rīgas prefektūra)”. Šeit iespējams iegūt informāciju par to personu, kas starpkaru periodā Rīgas prefektūrā mainījusi pasi vai mirusi Rīgā.
-
Varbūt radinieks mācījās kādā Latvijas augstskolā? Izmantojiet sadaļas Latvijas Universitātes studenti (1919.-1944.), Rīgas politehniskais institūts (1862. – 1919.).
-
Ja jūsu ģimenes locekļi cietuši padomju masu deportācijās, informāciju par viņiem meklējiet datubāzē „Deportētie Latvijas iedzīvotāji (1941-1953)".
-
Ja jūsu ģimenes locekļi savulaik dzīvojuši Vitebskas guberņas Daugavpils, Ludzas un Rēzeknes apriņķī, izmantojiet Baltkrievijas Nacionālā vēstures arhīva 1781. fonda „Mogiļevas Romas katoļu garīgā konsistorija” dokumentu digitālās kopijas, kas satur savulaik Vitebskas guberņas Daugavpils, Ludzas un Rēzeknes apriņķī darbojušos Romas katoļu draudžu dzimušo, laulāto un mirušo reģistru norakstus, kas tikuši iesūtīti Mogiļevas konsistorijai. Skatīt:
Datubāzēs atrastā informācija var kalpot par izejas punktu tālākiem meklējumiem arhīva dokumentu digitālo kopiju arhīvu kolekcijās: