Izstāde
Izstāde par Viļņas vēsturi

Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva dokuments ir viens no galvenajiem eksponātiem 14. decembra pievakarē Viļņas Vēstures namā atklātajā izstādē “Es esmu Viļņas iedzīvotājs” (Aš esu vilnietis). Pergaments ir viens no senākajiem zināmajiem dokumentiem, kuros minēts Viļņas pilsētas vārds. Tas ir līgums starp Lietuvas lielkņazu Ģediminu un Livonijas konfederāciju par mierīgu līdzāspastāvēšanu un tirdzniecību.

Izstāde ir veltīta Lietuvas Republikas galvaspilsētas Viļņas 700 gadu jubilejas svinībām. Izstādē ir attēloti piecdesmit Viļņas iedzīvotāju stāsti, kas iezīmē visu 700 gadus ilgo un trauksmaino pilsētas vēsturi. Šie stāsti ir izstādi veidojošo mākslinieku radīti, kas balstīti dokumentārajā mantojumā un pilsētas senākie iedzīvotāju vēstījumos, ko glabā Viļņas vēsture, kultūra un tradīcijas. 

Pēc Lietuvas Nacionālā muzeja ielūguma atklāšanā piedalījās Latvijas Nacionālā arhīva pārstāvji – Latvijas Valsts vēstures arhīva direktors Kārlis Zvirgzdiņš, LVVA Dokumentu uzskaites un saglabāšanas nodaļas vadītājs Uldis Vanags un šīs nodaļas vadītāja vietnieks Mārtiņš Jegorovs.

Vairāk par izstādi: https://bit.ly/as-esu-vilnietis