Konferenču zāle, foto centrā pie pults sieviete-lektore, fonā projecēts referāta nosaukums. Zālē klausītāji, visi ar skatu pret lektori.

Šodien, 6. maijā, sākas divu dienu starptautisks seminārs, atsedzot tēmas “Dokumentu digitālā saglabāšana un arhīvu pārvaldība” un “Datu bāzu arhivēšana un ģeotelpiskie dati”, kas organizēts Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda projekta “Publiskās pārvaldes digitālā akadēmija” ietvaros.

Seminārā piedalās dokumentu pārvaldības un arhīvu speciālisti, kā arī informācijas tehnoloģiju eksperti. Mērķis ir stiprināt arhīvu darbinieku kompetenci, nodrošinot digitāli radīto dokumentu pieejamību ilgtermiņā — no to savlaicīgas sakārtošanas un arhivēšanas līdz nodošanai valsts glabāšanā.

Ar lekcijām uzstājas nozares vadošie eksperti no Igaunijas Nacionālā arhīva, Lietuvas galvenā arhīvista biroja, Lielbritānijas valdības Centrālā digitālā un datu biroja, kā arī pētnieki no Bragas, Ļubļanas un Budapeštas E. Lorāna universitātes.

Lektori dalās pieredzē un zināšanās par elektroniski radīto dokumentu saglabāšanu un izmantošanu, uzsverot gan efektīvas pārvaldības prakses, gan galvenos izaicinājumus, ar kuriem saskaras arhīvu nozares speciālisti. Seminārā tiek aplūkoti arī jautājumi par e-pastu ilgtermiņa saglabāšanu un Mākslīgā intelekta sniegtajām iespējām arhīvu pārvaldībā. Kā viens no būtiskākajiem semināra tematiem izcelts elektronisko arhīvu izmantošana pētniecībā, īpaši akcentējot ar to saistītos pieejamības un datu apstrādes izaicinājumus.