Rūpēs par Jūsu eParaksts mobile izmantošanas nepārtrauktību, informējam, ka App Store un Google Play veikalos ir pieejama mobilajās lietotnes eParaksts mobile jaunākā versija Android 1.28.5, iOS 1.28.7. Aicinām nekavējoties atjaunot lietotni uz jaunāko versiju, jo pēc 26. decembra plkst. 22.00 lietotnes iepriekšējās versijas nenodrošinās e-Identitātes apliecināšanu un dokumentu parakstīšanu, kā arī darījumu apstiprināšanu internetbankās.

Izmaņas saistītas ar lietotnei veiktajiem drošības un tehniskajiem uzlabojumiem. Ja lietotāji izmantos jaunāko lietotnes versiju, pārtraukumi tās darbībā nav paredzēti.

Saistībā ar tehniskajiem darbiem, esam sagatavojuši informāciju, kuru lūdzam Jūs izplatīt saviem darbiniekiem un iespēju robežās arī klientiem.

Informācija Jūsu klientiem klientiem un darbiniekiem:

1. Informācija Jūsu darbiniekiem un klientiem izsūtīšanai e-pastā vai izvietošanai uzņēmuma interneta vietnē:

Aicinām nekavējoties atjaunot eParaksts mobile lietotni uz jaunāko versiju, kas jau šobrīd ir pieejama App Store un Google Play veikalos. Viedtālruņiem ar Android operētājsistēmu tā ir versija 1.28.5, bet viedtālruņiem ar iOS - versija 1.28.7.

Lietotnes iepriekšējās versijas pēc 26. decembra plkst. 22.00 nenodrošinās e-Identitātes apliecināšanu un dokumentu parakstīšanu, kā arī darījumu apstiprināšanu internetbankās.

Lietotnes izmaņas saistītas ar tajā veiktajiem drošības un tehniskajiem uzlabojumiem.

Kā atjaunot eParaksts mobile

Ja tālrunī ir iestatīta lietotņu automātiskā atjaunināšana, jādara nav nekas. Ja neesi pārliecināts

Atver App Store vai Google Play veikalu

Meklētājā ieraksti eParaksts mobile

Spied pogu "Atjaunot"

Tiklīdz lietotne būs atjaunota, nekādas papildus darbības nav jāveic. Lietotāji varēs izmantot jaunāko lietotnes versiju un pārtraukumi tās darbībā nav paredzēti.

Uzticamības pakalpojumu sniedzējs VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs atgādina, ka ir būtiski vienmēr izmantot lietotnes jaunāko versiju, jo tikai tā iespējams pilnvērtīgi izmantot visas lietotnes funkcionalitātes, kā arī nodrošināt saderību ar jaunākajām operētājsistēmas versijām un citiem ierīces atjauninājumiem. Tāpat lietotņu atjaunošana ir būtiska drošam darbam ar viedtālruni, jo jaunākās lietotņu versijas bieži ietver arī drošības uzlabojumus. Svarīgi ir regulāri pārbaudīt un instalēt gan viedtālruņa operētājsistēmas, gan izmantoto lietotņu atjauninājumus.

Šogad ir būtiski paplašinājies eParaksts mobile pielietojumu klāsts, savukārt nākamgad būtiski pieaugs arī lietotāju skaits, jo šogad eParaksts mobile tiek plaši integrēts gan privātā, gan publiskā sektora e-pakalpojumos un portālos, tāpēc ir svarīgi, ka lietotāji izmanto jaunāko versiju.

Ērtākai lietotņu jaunāko versiju uzstādīšanai iespējams viedtālruņa iestatījumos noteikt, ka lietotnes atjaunošana notiek automātiski.

Automātisko atjauninājumu uzstādīšanas pamācība:

iOS viedtālruņiem: https://support.apple.com/en-us/HT202180

Android viedtālruņiem: https://support.google.com/googleplay/answer/113412?hl=en

 2. Paziņojums izvietošanai informācijas sistēmās un klientu portālos:

Ja neizdodas apliecināt e-Identitāti, maksājumus vai parakstīt dokumentus ar eParaksts mobile, pārliecinies Google Play vai App Store, ka lietotne eParaksts mobile ir atjaunota uz jaunāko versiju. Viedtālruņiem ar Android operētājsistēmu tā ir versija 1.28.5, bet viedtālruņiem ar iOS - versija 1.28.7.