Sveicam un lepojamies!
Krāsaina bilde, no kreisās Cildinājuma raksta saņēmējas Antra Mazūra un Meldra Usenko, Valsts prezidents Eglīs Levits, cildinājuma raksta saņēmējs Ainārs Lerhs un LNA direktore Māra Sprūdža

Ar savu pašaizliedzīgo un cītīgo darbu Latvijas Nacionālajā arhīvā, kas sniedz iespēju pētniekiem, zinātniekiem un ikvienam, kas meklē dziļāku izpratni par latviešu tautas bagāto vēsturi, veidot saikni ar mūsu saknēm, apzināt mūsu mantojumu un pārdomāt pagātnes atziņas, Latvijas Valsts prezidents Egīls Levits Latvijas tautas vārdā izsaka sirsnīgu pateicību par mūsu kolēģu - Meldras Usenko un Antras Mazūras izcilo darbu latviešu tautas sociālās atmiņas stiprināšanā un starptautiskās izpratnes veicināšanā par mūsu valstiskumu! Mūsu kolēģu pašaizliedzība, aizrautība un nelokāmā uzticība savam darbam ir patiesi iedvesmojoša.

Sveicam un lepojamies!

28. jūnijā Rīgas pilī Valsts prezidents Egils Levits piešķīra Cildinājuma rakstus Latvijas Nacionālā arhīva ekspertēm Antrai Mazūrai, Meldrai Usenko un zinātniskajam redaktoram Aināram Lerhim par izcilo darbu un nozīmīgo ieguldījumu Latvijas nacionālā dokumentārā krājuma un arhīva tēla popularizēšanā, stiprinot mūsu tautas sociālo atmiņu.

“Latvijas Nacionālais arhīvs glabā valsts vēsturi un nacionālo atmiņu. Tā ir ļoti aizraujoša vieta, kur atrasties. Jūsu primārais darbs ir glabāšanas funkcija, bet otrs – padarīt tos dārgumus, kas atrodami arhīvā, zināmus tautai. Vēlos īpaši izcelt izstādes katalogu “Ir Latvija. Ir Latvija brīva”. Tas ir īpaši augstvērtīgs arī no metodoloģiskā viedokļa, kur esat spējuši parādīt to, kā Latvija atguva savu brīvību. Lielā mērā mūsu cilvēku, it sevišķi jaunās paaudzes, kas šo laiku nav piedzīvojušas, priekšstats var veidoties, pamatojoties uz jūsu darbu, kas ir vēsturiski precīzs un cilvēkiem pieejamā formā,” teica Valsts prezidents Egils Levits, pasniedzot Cildinājuma rakstus.

28.06.2023. Valsts prezidents Egils Levits piešķir Cildinājuma rakstus Latvijas Nacionālā arhīva ekspertiem Antrai Mazūrai, Meldrai Usenko un Aināram Lerhim