Izstāde
Krāsaina bilde, skolēni iepazīstas ar LNA izstādi “Cerību ugunskuri – mirklis pirms brīvības”, kas eksponēta Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā

No šā gada 11. janvāra Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā apskatāma Latvijas Nacionālais arhīva ( LNA) izstāde “Cerību ugunskuri – mirklis pirms brīvības”, kas veltīta 1991. gada janvāra barikāžu laikam un būs apskatāma Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā līdz 22. janvārim.

Izstāde iepazīstina ar daudzveidīgu dokumentu klāstu, kas sniedz priekšstatu par Latvijas valsts atjaunošanā nozīmīgo barikāžu laiku. Izstādē apkopoti materiāli gan no LNA fondiem, gan privātpersonu arhīviem. Unikāla laikmeta liecība ir izstādē iekļautais barikāžu dienās rakstītais Lauksaimniecības ministrijas koordinācijas centra Darba un tehnikas uzskaites žurnāls “ Barikāžu laiks Rīgā”.

Papildus informācija. 1991. gada janvāra barikādes no 13.01. līdz 27.01. līdzās “Baltijas ceļam” uzskatāmas par otru nozīmīgāko nevardarbīgās pretošanās akciju visā neatkarības atgūšanas posmā. Izstāde iepazīstina ar nevardarbīgās pretošanās izpausmēm, cilvēku gatavību aizsargāties bez ieročiem un veidot barikādes apkārt Augstākajai Padomei, Ministru Padomei, pie Televīzijas un citiem stratēģiski svarīgiem objektiem ne tikai Rīgā, bet arī Ulbrokā, Siguldā, Liepājā, Kuldīgā un citur. Tajā gadā divas reizes tautas centieni pēc pilnīgas valstiskuma atjaunošanas un atgriešanās pasaules brīvo valstu saimē bija nopietni apdraudēti. Pirmoreiz barikāžu laikā, bet otrreiz augusta puča  dienās, kas līdz ar Konstitucionālā likuma “Par Latvijas Republikas valstisko statusu” 1991. gada 21. augustā pieņemšanu nesa Baltijas tautām sengaidīto valstiskuma atjaunošanu de facto.

Izstāde pēc tam tiks eksponēta Rīgas 41. vidusskolā.