Tematiskā kolekcija
Tematiskās kolekcijas Valmieras drāmas teātris fragments - krāsaina bilde, izrāžu programmas

Latvijas Nacionālais arhīvs (LNA), atzīmējot Valmieras Drāmas teātra 100 jubileju, sveic māksliniekus un teātra cienītājus ar dokumentu kolekciju “Valmieras Drāmas teātris”. Kolekcijā iekļauti dokumenti, kuros var iepazīties ar teātra radošo kolektīvu, režisoriem un aktieriem, apskatīt dekorācijas un Ziemeļlatvijas teātra afišu, izdevniecībā “Liesma”, žurnālā “Māksla” un citur publicētos izrāžu foto, piedalīties Kultūras ministrijas balvu pasniegšanā teātra aktieriem, ielūkoties teātra viesizrādēs un redzēt citu teātru uzstāšanos uz Valmieras teātra skatuves, ieraudzīt Valmieras teātra aktierus spēlfilmu kadros.

LNA tematiskā kolekcija piedāvā ieskatīties LNA Valmieras zonālā valsts arhīva fondā “Valmieras Drāmas teātris”, kur glabājas dokumenti no 1945. gada līdz 2007. gadam, tostarp vispārējās lietvedības dokumenti – mākslinieciskās padomes sēžu protokoli, skatītāju atsauksmes, izrāžu žurnāli, plāni un atskaites, štatu saraksti, personālsastāva lietas – atbrīvoto darbinieku, aktieru un mākslinieku personas lietas, rīkojumi par personālu, kā arī radošā darba dokumenti – kostīmu skices, lugu eksemplāri, recenzijas, programmas un afišas, fotodokumenti.

Kolekciju papildina LNA Latvijas Valsts arhīvā glabātie “Valmieras dramatiskā teātra” fonda dokumenti. Fondu veido teātra direkcijas sēžu protokoli, direkcijas un aktieru darba līgumi, teātra darbības pārskati un grāmatvedības dokumenti par laiku no 1923. līdz 1926. gadam.

Kolekciju vizuāli bagātina filmas no LNA Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva fondiem, kurās var noskatīties fragmentus no izrādēm un svinīgajiem pasākumiem Valmieras teātrī.

Aicinām iepazīties ar Valmieras Drāmas teātrim veltīto tematisko kolekciju LNA digitālajā krātuvē "Redzi, dzirdi Latviju!", sekojot saitei: https://www.redzidzirdilatviju.lv/lv/collections/160437/155/

Tematiskās kolekcijas informāciju un dokumentu atlasi sagatavoja: Gunta Zīrāpe, Māra Stabrovska, Aija Pelēkā, Toms Tālbergs un Alīna Samīte.