izstāde
karogi, izstāde, ēkas

Baltijas valstu attiecībās ar Čehiju 2021. un 2022. gadi ir vēsturiski nozīmīgi. Tie iezīmē Latvijas, Lietuvas un Igaunijas diplomātisko attiecību simtgadi. 1921. gada 29. decembrī Čehoslovākija atzina trīs Baltijas valstis de iure, par to iesniedzot Latvijai notu 1922. gada 5. janvārī.

Baltijas valstu vēstniecības Brno pilsētas Brīvības laukumā atklāja kopīgi veidoto izstādi “Čehijas – Baltijas gadsimts. 1921-2021”. Vēstniece G. Pastore atklāšanas runā uzsvēra, ka Čehiju un Baltijas valstis vieno līdzīga vēsturiskā pieredze, kopīgas vērtības un izpratne par Eiropas drošību. Viņa norādīja, ka Čehijas un Baltijas valstu attiecības ir kļuvušas vēl ciešākas, atbalstot Ukrainas cīņu par savu neatkarību. Izstāde Brīvības laukumā apskatāma līdz 2022. gada 17. maijam.

Izstādi “Čehijas - Baltijas gadsimts 1921-2021” ir veidojušas Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēstniecības Prāgā. Izstāde tapusi ciešā sadarbībā ar čehu vēsturnieku Lubošu Švecu (Luboš Švec), kā arī Latvijas Nacionālo arhīvu. Izstādes patrons ir Čehijas ārlietu ministrs Jakubs Kulhāneks (Jakub Kulhánek).

Izstāde Brīvības laukumā apskatāma līdz 2022. gada 17. maijam. Izstāde tiks eksponēta arī citās vietās Čehijā.