Datums 16. septembris, 2021
Laiks16.00
Vieta Jelgava, Akadēmijas iela 10, Jelgava, LV-3001
Grāmatas vāka foto

JVPPI Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā notiks Latvijas Nacionālā arhīva jaunākā izdevuma “Kurzemes un Zemgales hercogistes pilsētu policijas nolikumi 16.‒18. gadsimtā” atklāšana. Aicinām ikvienu interesentu tikties ar Latvijas Nacionālā arhīva pārstāvjiem, kuri pastāstīs par grāmatas tapšanu un atbildēs uz klātesošo jautājumiem.

Atklāšanas pasākumā būs iespēja noklausīties Latvijas Nacionālā arhīva direktora vietnieces Ingūnas Slaidiņas uzrunu un dzirdēt Latvijas Nacionālā arhīva Dokumentu publikāciju un popularizēšanas nodaļas vadītājas Anitas Čerpinskas sagatavoto prezentāciju par grāmatu.

 Izdevums “Kurzemes un Zemgales hercogistes pilsētu policijas nolikumi 16.‒18. gadsimtā” ir žurnāla “Latvijas Arhīvi” publikāciju sērijas “Vēstures avoti” 12. sējums. Tas ir divvalodu izdevums, ko sagatavojusi arhīva vadošā pētniece Valda Kvaskova. Grāmatā ir iekļauti zinātniskie ievadi ar ieskatu pilsētnieku saimnieciskās, sociālās un morālās dzīves liecībās un par dokumentu publicēšanas pamatprincipiem. Tam seko Kuldīgas, Ventspils, Jelgavas, Liepājas, Bauskas, Jaunjelgavas un Jēkabpils pilsētu policijas nolikumi oriģinālā vācu valodā un tulkojumā latviešu valodā.

Ieeja tikai ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem Covid-19 pārslimojušām vai vakcinētām personām, uzrādot personu apliecinošu dokumentu!