Trīs melnbaltas bildes ar Rīgas skatiem un ielūguma teksts

Eiropas kultūras mantojuma dienas (EKMD) ir Eiropas Padomes un Eiropas Komisijas kopīga iniciatīva un plašākais kultūras mantojumam veltītais notikums Eiropā. Latvijā EKMD norisinās kopš 1995. gada un par šī gada tēmu ir izvēlēts “Transports” aicinot izzināt un iepazīt ar transportu saistīto kultūras mantojumu, sākot ar ceļiem, tiltiem, kanāliem un dzelzceļa stacijām, beidzot ar lidlaukiem, bākām un spēkratu kolekcijām.

Ar transportu un pārvietošanos saistītajā kultūras mantojumā savijas tehniskā izcilība un radošums, praktiskais labums un estētika, tādēļ šī joma ir saistoša visplašākajam interesentu lokam. Eiropas kultūras mantojuma dienas notiek aktualizējot un mazinot barjeras kultūras mantojuma fiziskajai un emocionālajai pieejamībai, lai daloties un iepazīstot savu dažādību, mēs kļūtu tuvāki.

Šī gada Mantojuma dienas apvienos ap 80 kultūras mantojuma vietas visā Latvijā, kas saistītas ar transportu un ļaus sabiedrībai vairāk uzzināt par šo īpašo un nozīmīgo mantojuma daļu, sniedzot iespēju iepazīt tiltus, dzelzceļa stacijas un bijušās līnijas, sliežu tramvajus un zirgu tramvajus, plostus un pārceltuves, zirgu pasta stacijas un vietas, kas radušās un attīstījušās pateicoties transportam.

Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas pieminekļa aģentūra”  sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu, Rīgas domes Kultūras pārvaldi un  Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi EKMD ietvaros 17. septembrī organizē pasākumus pie saviem pārvaldījumā esošiem objektiem:

10.00 – 11.00  pie pieminekļa 1. bruņotā diviziona karavīriem (Pulka ielā 5), Latvijas Republikas Zemessargu orķestra muzikālais priekšnesums, ieskats pulka un pieminekļa vēsturē un informatīvā stenda atklāšana.

13.00 – 15.00  pie vides skulptūras Omnibuss (Maskavas ielā 121 b, Mazā Kalna ielas skvērā) stāstījums par omnibusa vēsturi un Aleksandra Čaka dzejas lasījums par tramvaju.

            18.00 - 20.00 piemiņas vietā  “Memoriāls – represētajiem un izvestajiem Latvijas iedzīvotājiem” (pie Torņakalna stacijas) stāstījums par Torņakalna stacijas vēsturi, aculiecinieka stāsts par izvešanu un dokumentālās filmas “Ceļš uz Sibīriju 1941” demonstrēšana.

 

Plašāka informācija par objektiem un pasākumu programmām pieejama Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes tīmekļvietnē.

 

Eiropas kultūras simbols