Aktualitāte
LNA datu bāze

2020. gada februārī ieviestajā Latvijas Nacionālā arhīva publiskajā meklētājā “MeklēLNA” četru gadu laikā izveidoti jau divi miljoni ierakstu.

LNA Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Ginta Orinska-Spirģe pauž gandarījumu par sasniegto rezultātu: “Divi miljoni ierakstu apliecina, ka LNA strādā, lai arhīva uzziņu sistēmu padarītu digitāli pieejamu ikvienam. Īpašs prieks, ka par pirmo miljonu priecājāmies tikai nedaudz vairāk kā pirms gada. Domāju, šī dinamika iepriecina ne tikai arhīvistu saimi, bet arī mūsu klientus. LNA nākotnes izaicinājums ir turpināt pilnveidot un papildināt LNA meklētāju, līdz būs ieraksti par visiem mūsu glabātajiem dokumentiem, kas tagad jau pārsniedz 23 miljonus glabājamo vienību.”

Meklē.LNA ir meklētājs, kas nodrošina piekļuvi Vienotajai valsts arhīvu informācijas sistēmai, kurā ir informācija par Latvijas Nacionālā arhīva arhīvos – Latvijas Valsts arhīvā, Latvijas Valsts vēstures arhīvā, Personāla dokumentu valsts arhīvā un zonālajos valsts arhīvos – glabāšanā esošajiem fondiem, lietām un dokumentiem.

Ērtākai rīka lietošanai ir sagatavots Lietotāja palīgs, ar ko var iepazīties LNA mājaslapas sadaļā Palīdzība – MeklēLNA lietotāja palīgs.

Papildu informācija: mekletajs@arhivi.gov.lv