Aktualitāte
Krāsaina bilde, Igaunijas Nacionālā arhīva pārstāvji pieredzes apmaiņas ietvaros aplūko LNA LVVA atlasītos dokumentus par Igauniju

Šā gada 1.jūnijā Latvijas Nacionālajā arhīvā pieredzes apmaiņā ir ieradušies četrdesmit Igaunijas Nacionālā arhīva Lasītāju apkalpošanas un izziņu nodaļas jaunie speciālisti. Igauņu kolēģus interesē Latvijas Nacionālā arhīva pieredze un jaunievedumi klientu apkalpošanā pēdējos divos gados - kopējās tendences, pieprasījumu tēmas, elektronisko pakalpojumu īpatsvara pieaugums u.c aktualitātes.

Igauņu kolēģi iztaujāja par LNA attālināto pakalpojumu sniegšanas pieredzi un īpaši ieinteresēta diskusija izvērtās par klientu apkalpošanas jautājumiem un LNA Izziņu un dokumentu izmantošanas nodaļas vienoto tālruņa numuru. “Zvanu centrs nodrošina ātru un profesionālu klientu apkalpošanu, īpaši jāuzteic Zvanu centra kolēģu darbs un sasniegumi Covid-19 ierobežojumu laikā”, norāda LNA direktora vietniece Inguna Slaidiņa. Igaunijas kolēģi ieinteresējās arī par LNA piedāvāto elektronisko pakalpojumu klāstu, to pieejamību, virtuālo izstāžu un tūru piedāvājumu.

Kā norādīja Igaunijas Nacionālā arhīva Izziņu nodaļas vadītājs Toni Tūrna, “Vēl pirms dažiem gadiem Latvijas un Igaunijas arhīva darbinieki devās regulārās pieredzes apmaiņās viens pie otra, bet šodien pēc vairāku gadu pārtraukuma esam ieradušies ar jaunās paaudzes lasītāju apkalpošanas un izziņu nodaļas speciālistiem, kas pirmo reizi viesojas LNA”.

LVA krājums glabā plašu dokumentāro liecību klāstu par Igaunijas un Latvijas nacionālajiem arhīvu ilggadīgo un ciešo sadarbības vēsturi, kur LVA krājumā glabājas vēsturiskas fotogrāfijas par abu arhīvu sociālistisko sacensību, kuras izrādījās kā negaidīts pārsteigums jaunajiem igauņu kolēģiem.

Igaunijas kolēģi apmeklēja LNA Latvijas Valsts vēstures arhīva un Latvijas Valsts arhīva lasītavas, kā arī devās virtuālā tūrē pa Rīgas pilsētas arhīvu un iepazinās ar UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā  iekļauto Rīgas rātes protokolu 1603. – 1890.  kolekciju.