Jauna dokumentu krājuma atvēršana

Atzīmējot simtgadi, kopš Svētais Krēsls atzina Latvijas Republiku de iure un tika nodibinātas diplomātiskās attiecības, Latvijas Ārlietu ministrija ir izdevusi rakstu un dokumentu krājumu “100 gadi patiesuma un uzticēšanās garā. Diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Svēto Krēslu”. Šī izdevuma tapšanā kā sadarbības partneris piedalījās arī Latvijas Nacionālais arhīvs.

Izdevumā iekļauti priestera Mihaila Volohova un Dr. hist. Ineses Runces pētījumi par Latvijas un Svētā Krēsla attiecībām, līdz šim nepublicēti vēstures dokumenti no Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva un Valsts sekretariāta Sekcijas attiecībām ar valstīm vēsturiskā arhīva Vatikānā, kā arī bagātīgs fotomateriālu klāsts, to skaitā no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva.

2021. gada 10. jūnijā grāmatas atvēršana Rīgā notika sadarbībā ar Rīgas Augstāko reliģijas zinātņu institūtu, klātesot ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam, apustuliskajam nuncijam Latvijā Petaram Rajičam (Petar Rajič) un Latvijas vēstniecei pie Svētā Krēsla Elitai Kuzmai.

2021. gada 10. maijā rakstu krājumu atvēra Romā. Tā pirmo eksemplāru Valsts prezidents Egils Levits vizītes laikā dāvināja Vatikāna valsts vadītājam pāvestam Franciskam.

Foto: Pasākuma dalībniekus uzrunā priesteris Mihails Volohovs. LR Ārlietu ministrijas publicitātes foto, 10.06.2021.