Baltais zvirbulis

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balva kultūrā “Baltais zvirbulis” Latvijas Nacionālajam arhīvam

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) pasniedzis gada balvu kultūrā “Baltais zvirbulis”, pateicoties par darbu un radošu ieguldījumu kultūras nozares cilvēkiem.

“Šī balva ir mūsu iespēja pateikt paldies un sumināt tos kultūras nozares profesionāļus, kuri spējuši arī pandēmijas laikā šajā jomā pašaizliedzīgi darboties, meklēt jaunas, neierastas formas un līdztekus tam pārsteigt skatītāju, klausītāju, lasītāju, ikvienu kultūras baudītāju ar augstvērtīgi īstenotiem projektiem, inovatīviem notikumiem un tradīciju uzturošiem meklējumiem. Prieks, ka Rīga var lepoties ar tik radošām kultūras jomas personībām”, sveicot balvas ieguvējus, sacīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.

“Baltais zvirbulis” nominācijā “Sadarbības projekts un sadarbība kultūras procesa atspoguļošanā” aizceļojis pie vairākiem laureātiem. Šajā nominācijā balva piešķirta Latvijas Nacionālā arhīva direktorei Mārai Sprūdžai par vērienīgu un kultūrvēsturiski nozīmīgu izstāžu projektu – Latvijas simtgadi noslēdzošās izstādes “Ir Latvija. Ir Latvija brīva” un Andreja Holcmaņa 100. jubilejas izstādes “Tornis” realizāciju Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Balvu “Baltais zvirbulis” veidojis mākslinieks Aigars Bikše un to pasniedz jau no 2004. gada, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu Rīgā.