Datums 8. decembris, 2021
Laiks18.30
kino operators pie kameras

Noslēdzot Latvijas Nacionālā arhīva projektu “Paralēlais kino”, kas veltīts Latvijas kinoamatieru kultūrvēsturiskajam mantojumam, aicinām uz Latvijas kinoamatieru filmu seansu un sarunu ar bijušajiem kinoamatieriem un kino pētniekiem par kustības vietu Latvijas kino vēsturē.

Pasākums klātienē notiks 8. decembrī plkst. 18:30 LKA Nacionālās filmu skolas kinozālē, Elijas ielā 17.

Lai apmeklētu pasākumu klātienē, lūdzam pieteikties, rakstot uz e-pastu redzidzirdilatviju@arhivi.gov.lv (vietu skaits ierobežots). Atgādinām, ka, apmeklējot pasākumu iekštelpās, jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un personu apliecinošs dokuments.

Pasākums būs pieejams arī interneta tiešraidē LNA Facebook profilā, sekojot saitei: https://www.facebook.com/events/408801884177424/

Filmu seansā būs skatāmas 10 spilgtu un neparastu kinoamatieru veidoto dokumentālo, animācijas un spēles īsfilmu izlase. Pilnībā ar projekta laikā digitalizētajām filmām un citiem materiāliem iepazīties var arhīva vietnē “Redzi, dzirdi Latviju!” šeit: http://www.redzidzirdilatviju.lv/lv/collections/170785/

Sarunā pēc filmu seansa piedalīsies režisors un operators Zigurds Vidiņš, režisors Dainis Kļava, producents Bruno Aščuks, kino kolektīva “Baltic Analog Lab” dalībniece Lāsma Bērtule, animācijas pētniece Ieva Viese-Vigula un LVKFFDA arhīviste Sanita Grīna. Sarunu vadīs žurnāla “Kino Raksti” galvenā redaktore Kristīne Matīsa.