Pasaules audiovizuālā mantojuma diena
Melnbalta bilde, restauratori darbā
Restauratori darbā. Latvija, 1980.-1984. gads, autors nav zināms. Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs, LNA_KFFDA_F208_1_28

Atzīmējot UNESCO Pasaules audiovizuālā mantojuma dienu, LNA Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs, sekojot dienas sauklim “Tavs logs uz pasauli!”, aicina ielūkoties arhīvā glabātajās bagātībās un rosina iesaistīties to atpazīšanā.

Arhīva digitālajā krātuvē “Redzi, dzirdi Latviju!” esam izveidojuši īpašu tematisko kolekciju “Ieraudzīju – atpazinu!”. Kolekcijā iekļautas Latvijas ainavas un ēkas, teātra izrādes, neatpazīti cilvēki gan ikdienišķos, gan svinīgos pasākumos, radioieraksti, referāti, skatāmas sporta sacensības, medmāsu un frizieru konkursi, un vēl daudzi citi dokumenti, kuru aprakstus aicinām bagātināt – https://www.redzidzirdilatviju.lv/lv/collections/199865/167/.

Mēs katrs pārzinām kādu konkrētu jomu, tāpēc, kas vienam liekas svešs, var būt pašsaprotams citam. Kāds attēlā redzēs vien pieneņu pļavu, bet cits atcerēsies, ka Latvijā  kādu brīdi eksperimentāli audzēja koksagīzu, kāds var atpazīt sava pagasta valdi, cits orientēsies automašīnu markās. Kādā attēlā atpazīta tikai viena persona, bet šķiet, ka ievērības cienīgas ir visas. Varbūt dzīvojat kādai arhīva fondos neatpazītai ēkai kaimiņos vai saklausāt pazīstamu balsi. Iespējams, kādā novadpētniecības muzejā, bibliotēkā vai personiskajā albumā glabājas līdzīgi dokumenti.

Atveriet savu “zināšanu logu” pasaulei un dalieties ar tām.

Ja, pētot dokumentus digitālajā krātuvē, atpazīstat vietas, notikumus, personas, kas nav identificētas anotācijā vai Jums ir zināma cita būtiska, droša un ticama informācija par dokumentu, aicinām izmantot datubāzes funkciju KOMENTĀRI, kas atrodama pie katra no publicētajiem ierakstiem. Pēc komentāra iesniegšanas, mēs to izskatīsim un, kad būsim veikuši korekcijas ierakstā – komentāru nopublicēsim. Tematiskā kolekcija “Ieraudzīju – atpazinu!” būs pieejama līdz 15. decembrim, kad aktualizēsim atkal jaunu dokumentu kopu.