LNA dokumentāro liecību izstādes “Akcija BALTIJAS CEĻŠ – VIENOTI BRĪVĪBAI” eksponēšanas laiks Brīvības laukumā, Rīgā pagarināts līdz šā gada 21. septembrim. Izstādē apskatāmas dokumentārās liecības no Latvijas Nacionālā arhīva, Lietuvas Centrālā valsts arhīva, Lietuvas Valsts mūsdienu dokumentu arhīva un Igaunijas Nacionālā arhīva, kā arī fotogrāfijas no akciju dokumentējušo fotogrāfu privātajiem arhīviem. Izstāde tapusi sadarbībā ar Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu un tika svinīgi atklāta 23. augustā, atzīmējot akcijas “Baltijas ceļš” 35. gadadienu.
Apliecinājums akcijas nozīmīgumam pasaules mērogā bija Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopīgi sagatavotās nominācijas “Baltijas ceļš – cilvēku ķēde trīs valstu vienotiem centieniem pēc brīvības” iekļaušana UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā 2009. gadā.
Baltijas tautu kustību – Igaunijas Tautas frontes Rahvarinne, Latvijas Tautas frontes un Lietuvas pārbūves kustības Sajūdis – organizētais “Baltijas ceļš” kļuva par vienu no vērienīgākajiem nevardarbīgās pretošanās piemēriem 20. gadsimta vēsturē. Lai atgādinātu par Molotova–Ribentropa pakta un tā slepeno protokolu parakstīšanas 50. gadadienu, 1989. gada 23. augustā pulksten 19.00 ap 2 miljoniem Baltijas valstu iedzīvotāju uz autoceļa Tallina–Rīga–Viļņa sadevās rokās, veidodami nepārtrauktu cilvēku ķēdi. Dalībniekus uzrunāja Rahvarinne, Sajūdis un Latvijas Tautas frontes līderi. Akcija starptautiski apliecināja Baltijas tautu vienotību un apņēmību cīņai par to valstiskās neatkarības atjaunošanu.