Pasākums
LNA Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva Dokumentu izmantošanas nodaļas eksperte Natālija Lāce iepazīstina klātesošos ar Latvijas Nacionālā arhīva kolekciju apvienošana digitālajā vidē
LVKFFDA Dokumentu izmantošanas nodaļas eksperte Natālija Lāce

Latvijas Nacionālais arhīva (LNA) eksperti un speciālisti piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizētajā Digitālās bibliotēkas atklāšanas pasākumā Jelgavā, kas notika 2024. gada 20. martā Jelgavas Pilsētas bibliotēkā. LNA eksperte Natālija Lāce piedāvāja savu skatījumu uz Latvijas Nacionālā arhīva kolekciju apvienošana digitālajā vidē.

Pēc uzstāšanās Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva Dokumentu izmantošanas nodaļas eksperte Natālija Lāce norādīja: “Mans mērķis bija pastāstīt par digitālās vides iespējām kultūras mantojuma pieejamības veicināšanai, kā arī izcelt Latvijas Nacionālā arhīva dokumentārā mantojuma lomu Digitālās bibliotēkas tematisko kolekciju veidošanā”. Eksperte norādīja, ka pasākums ļāva tuvāk iepazīt Digitālās bibliotēkas sadarbības partnerus un motivēt klātesošos iesaistīties projektā. Savas uzstāšanās noslēgumā N.Lāce aptaujāja klausītājus, kas sniedza savu skatījumu par Latvijas Nacionālā arhīva krājumu Digitālajā bibliotēkā. Lāce atklāja, ka visi respondenti novērtēja Latvijas Nacionālā arhīva devumu un izteica vēlmi arī turpmāk aplūkot arhīva dokumentus digitālajā vidē gan kā atsevišķas dokumentārās liecības, gan kā tematiskās kolekcijas.

Savukārt Zemgales reģionālā arhīva direktore Iveta Arbidāne un vecākā eksperte Vita Jansone iepazīstināja klātesošos ar digitālo resursu pieejamību Zemgales reģionālajā arhīvā Jelgavā, pastāstot klātesošajiem valsts vienotās arhīva informatīvās sistēmas pieejamību institūcijām dokumentu un pārvaldības jomā.  

2024. gada pavasarī plānotie Digitālās bibliotēkas atklāšanas pasākumi Vidzemē un Latgalē:

  • 18. aprīlī Cēsu muzeja izstāžu zālē, Cēsīs, organizē – Latvijas Nacionālais arhīvs;
  • 15. maijā Latgales Centrālajā bibliotēkā, Daugavpilī, organizē – Kultūras informācijas sistēmu centrs.

Digitālās bibliotēkas vadošie partneri ir Latvijas Nacionālais arhīvs, Kultūras informācijas sistēmu centrs, Latvijas Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Digitālajā bibliotēkā satiekas Latvijas kultūras mantojums, stāsti un cilvēki. Kas meklē, tas Digitālajā bibliotēkā atrod atbildes par jebkuru tēmu vairāk nekā 3,8 miljonu digitālo vienību saturā. Atklāšanas pasākumā tiks prezentēti nozares ieguvumu no Digitālās bibliotēkas, eksperti dalīsies pieredzē un pārrunās digitalizācijas sniegtās iespējas.