Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Dokumentu publikācijas

Izdota jauna grāmata: „JANVĀRA HRONIKA”

25.01.2016

Atzīmējot 1991. gada janvāra barikāžu 25. gadadienu, pie lasītājiem nonākušas unikālas to dienu dokumentārās liecības – Latvijas Republikas Augstākās padomes Preses centra preses relīzes ārvalstu medijiem.

Šīs preses relīzes, kuru oriģināli glabājas LNA Latvijas Valsts arhīvā, tagad ir apkopotas un publicētas grāmatā „Janvāra hronika. Latvijas Republikas Augstākās padomes barikāžu laika preses relīzes”. Grāmata ir izdota ar Latvijas Republikas Saeimas Prezidija atbalstu.

Šīs preses relīzes bija uzticams un operatīvs informācijas avots par notikumu attīstību Latvijā. Grāmatā ietvertas ar rakstāmmašīnu drukātas un atsevišķas ar roku rakstītas preses relīzes, saglabājot to oriģinālo rakstību, labojumus un svītrojumus. Izdevumā apkopotas 129 preses relīzes, kas iznākušas laika posmā no 1991. gada 2. janvāra, kad PSRS karaspēks ieņēma Preses namu un tika paralizēta laikrakstu iznākšana, līdz 4. maijam, kad tika atzīmēts gads kopš Neatkarības deklarācijas pieņemšanas.

Lakoniskajās, šķietami bezkaislīgajās ziņu rindās ir sniegta informācija par mūsu valstiskās atjaunošanas izšķirošajām dienām. Izdevuma otro daļu, kurā tiks apkopotas preses relīzes no 1991. gada maija līdz decembrim, paredzēts izdot, atzīmējot Latvijas Republikas Konstitucionālā likuma „Par Latvijas Republikas valstisko statusu” pieņemšanas 25. gadadienu.

 

alt