Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Dokumentu izstādes

Izstāde „Kurzemes kultūrai un mākslai veltītas mūžs: Jūliuss Dērings (1818–1898)”

12.05.2016

Šā gada 28. aprīlī Latvijas Valsts vēstures arhīvā notika Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīts Latvijas Nacionālā arhīva un Latvijas Arhīvistu biedrības pasākums „Jūliuss Dērings (Julius Döring) un biedrība”, kas bija veltīts Kurzemes literatūras un mākslas biedrības (Kurländische Gesellschaft für Literatur und Kunst, 1815–1939) dibināšanas 200. gadadienai. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja noklausīties trīs Kurzemes vēstures pētnieku referātus – Dr. Pētera Verstera (Wörster, Herdera institūta Mārburgā, Vācijā arhīva vadītājs) referātu „Jūliuss Dērings un Kurzemes provinces muzeja jaunieguvumu un kolekciju katalogi”, Dr. art h. c. Imanta Lancmaņa (Rundāles pils muzeja direktors) referātu „Ko mēs bez Jūliusa Dēringa nezinātu” un mākslas vēsturnieces Edvardas Šmites referātu „Latvijas 19. gadsimta kultūras vēsture un Jūliusa Dēringa (1818–1898) mantojums”.

Pasākuma ietvaros atklāja arī izstādi „Kurzemes kultūrai un mākslai veltītas mūžs: Jūliuss Dērings (1818–1898)”. Izstādes autore ir Latvijas Valsts vēstures arhīva Dokumentu pieejamības un popularizēšanas nodaļas arhīva eksperte Valda Kvaskova.

Izstādē septiņās vitrīnās eksponēti arhīva dokumenti no Kurzemes literatūras un mākslas biedrības un Kurzemes provinces muzeja fonda, kā arī J. Dēringa gleznas no Rundāles pils muzeja un Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja fondiem. Izstāde arhīva vestibilā Rīgā, Slokas ielā 16 būs apskatāma arhīva darba laikā līdz š. g. 13. jūnijam. Ekskursijas izstādes apskatei lūdzam pieteikt pa telefonu 67612406 vai 67618195.

 

 

alt