Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Dokumentu izstādes

Izstāde “Mēs – Latvijai! Mēs – Lietuvai! Mēs – Igaunijai!”

04.05.2016

Latvijas Nacionālā arhīva izstāde “Mēs – Latvijai! Mēs – Lietuvai! Mēs – Igaunijai!” apskatāma Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē

Sagaidot valsts svētkus – 4. maiju, Latvijas Republikas Neatkarības Deklarācijas pieņemšanas dienu, kas iezīmē neatkarības atgūšanas emocionāli augstāko punktu, simbolistisku brīdi, kad tika atjaunots Latvijas valstiskums, Latvijas Nacionālais arhīvs un Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle aicina apskatīt izstādi “Mēs – Latvijai! Mēs – Lietuvai! Mēs – Igaunijai!”.

Izstāde veltīta Latvijas neatkarības deklarācijai, kas tika pieņemta 1990. gada 4. maijā, kontekstā parādot arī Lietuvu un Igauniju.

Latvijas Neatkarības deklarācijas pieņemšana bija sākums jaunam posmam Latvijas valsts vēsturē – demokrātiskas valsts atjaunošanai.

Izstādē “Mēs – Latvijai! Mēs – Lietuvai! Mēs – Igaunijai!” eksponētas dokumentārās liecības no triju Baltijas valstu nacionālajiem arhīviem, tā iepazīstina ar daudzveidīgu šo vēstures periodu atspoguļojošu dokumentu klāstu. Tā dod iespēju izprast, kāpēc Latvijai neatkarības deklarāciju parakstīšanas fakts bija tik nozīmīgs.

Izstāde uzrunā apmeklētājus atspoguļojot notikumus ne tikai akadēmiski, faktoloģiski, bet arī ļaujot sajust šo notikumu emocionālo pulsāciju- garīgo pacēlumu un nacionālo vienotību.

Izstāde apskatāma Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē, Lielā iela 9 no 2016. gada 3. maija līdz 19. septembrim. Izstāde ar video materiāla demonstrāciju ir iekļauta 10. jūnija kultūras notikuma “Baznīcu nakts” programmā un 10. – 11. septembrī Eiropas Kultūras Mantojuma Dienās 2016 Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē.

Arī starptautiskās Muzeju nakts pasākumu ietvaros 21. maijā izstāde skatāma no plkst. 10:00 līdz 18:00 Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē.

alt