Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Citas ziņas (informācija skolām)

Konkurss "Vēsture ap mums"

21.05.2016

Latvijas Nacionālais arhīvs atbalsta Vēstures skolotāju biedrības sadarbībā ar starptautisko organizāciju tīklu “Eustory” organizēto ikgadējo skolēnu radošo un pētniecisko darbu konkursu "Vēsture ap mums"

Šā gada 21. maijā Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē notika skolēnu pētījumu konkursa "Vēsture ap mums" noslēguma sarīkojums.

“Vēsture ap mums” ir starptautisks skolēnu pētījumu konkurss. To rīko Vēstures skolotāju biedrība sadarbībā ar starptautisko organizāciju tīklu “Eustory”. Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par Latvijas vēsturi, kā arī kritiskās domāšanas, avotu analīzes prasmju un radošo spēju attīstīšana. Konkurss kļuvis par tradīciju un šogad, jau piecpadsmito reizi vienkopus pulcināja konkursa dalībniekus no visas Latvijas.

Konkursa patrons Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzrunāja konkursa dalībniekus, viņu tuviniekus un konsultantus: “Aizvadītais gadsimts Latvijai nesis daudz izaicinājumu. Mūsu vecāki un vecvecāki bijuši daudzu sarežģītu izvēļu priekšā, stāvot dzīves krustcelēs, pieņemot drosmīgus lēmumus gan attiecībā uz savu dzīvi, gan Latvijas valsti un tās nākotni."

Valsts prezidents izteica pateicību visiem bērniem, kuri aktīvi un aizrautīgi pētījuši savu tuvinieku vai novadnieku dzīvesstāstus dažādos vēstures posmos, kā arī viņu skolotājiem un vecākiem.

 “Laiks, kurā mēs dzīvojam, ietekmē mūsu iespējas un izvēles, bet tas arī nosaka mūsu atbildību par mūsu zemi un valsti. Mēs veidojam savu Latviju, savu valsti! Bez vēstures zināšanām un cieņas pret mūsu valsts vēsturi nav iespējama nākotne. Raugoties uz jums, konkursa laureātiem, esmu patiesi lepns un zinu, ka Latvija ir drošās rokās.”

Konkursa tēma šogad bija „Cilvēks vēstures krustcelēs”.  Vērtēšanai tika iesūtīti 128 darbi. To autori ir 146 skolēni, jaunos pētniekus atbalstījuši 70 skolotāji. Latvijas Nacionālā arhīva Atzinības rakstus   saņēma  trīsdesmit skolēni un  divdesmit divi skolotāji konsultanti.  Īpašo  balvu saņēma Jūrkalnes pamatskolas skolotāja Marija Jūrkalne par ilggadējo darba ieguldījumu konkursā.

alt