Augustā Latvijas Nacionālā arhīva lasītavas ir slēgtas!

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Citas ziņas (informācija skolām)

Atceroties 1991. gada janvāra barikādes

27.01.2016

26. janvārī Siguldas Valsts ģimnāzijas zālē pulcējās skolēni un viņu audzinātājas, lai vairāk uzzinātu par notikumiem, ko dēvējam par barikāžu laiku Latvijas neatkarības atgūšanas procesā.

Ar skolēniem tikās tā laika lauksaimniecības ministrs Dainis Ģēģeris. Tika demonstrēta Latvijas Nacionālā arhīva dokumentāla filma un vēsturiski foto, ko komentēja LNA ekspertes Antra Mazūra un Meldra Usenko.

Latvijas valsts vēsturē ir ierakstīts Zemkopības ministrijas nozīmīgais ieguldījums 1991. gada janvāra Barikāžu laikā – kad ar lauksaimniecības, meliorācijas, meža un celtniecības tehniku no visiem Latvijas reģioniem ļaudis devās uz Rīgu veidot barikādes, būvēja dzelzbetona aizsargsienas Vecrīgā, ap televīzijas torni, Latvijas Televīzijas ēku, ar kuģiem bloķēja Daugavu, lai aizsargātu savu nāciju, zemi un atdzimstošo valsti. Barikādes Rīgā sāka celt 1991. gada 13. janvāra vakarā.

D. Ģēģeris aicināja skolēnus iztēloties tā laika situāciju un atbildēt – kādus lēmumus būtu pieņēmuši viņi. Tikšanās noslēgumā skolēni aizpildīja darba lapas, kurās atbildēja uz jautājumiem par redzēto un dzirdēto, kā arī novērtēja barikāžu lielo nozīmi. Jaunieši atzinīgi novērtēja iespēju iejusties vēsturisko notikumu atmosfērā un gūt lielāku izpratni par dokumentu lomu vēstures pētīšanā.

alt