Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Citas ziņas (informācija skolām)

„Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” pasākums Jelgavā

12.01.2016

Šā gada 12. janvārī Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa konferenču zālē notiks Latvijas simtgadei veltītās iniciatīvas „Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” pasākums.

Sagaidot Latvijas simtgadi, Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novada pašvaldības un skolēnu domes, skolas, to skolēni nolēmuši pasniegt dāvanu Latvijai ‒ laika kapsulu jeb patriotisma kodolu, kas tiks izveidots trīs gadu laikā patriotisma apzināšanas procesā. Latvijas simtgadei veltītā projekta „Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” mērķis ir stiprināt patriotisma apziņu un apzināt savus nacionālā spēka pamatus. Projekta noslēgumā iecerēts nodot Latvijas valsts prezidentam „Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas” procesā radītu laika kapsulu jeb patriotisma kodolu, kurā projekta dalībnieki un iesaistītās puses ievietojuši savu vēstījumu par nacionālajiem dārgumiem ‒ patriotisma avotiem un patriotisma pamatu.

Projekta laikā skolēni no Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novada pašvaldībām tiks aicināti apmeklēt un iepazīt nacionālās nozīmes objektus, kuru būtību izsaka nosaukumā iekļautais vārds „nacionālais”, jaunatklāšanas procesā meklējot atbildi, kas ir patriotisma kodols. Latvijas Nacionālais arhīvs ir kļuvis par šī projekta dalībnieku un tā ietvaros iepazīstinās skolēnus ar tajā uzkrāto dokumentāro mantojumu.

 

Latvijas Nacionālais arhīvs
lna@arhivi.gov.lv
67214036

alt