Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Citas ziņas (informācija skolām)

Nodarbība par Latvijas karoga vēsturi

02.03.2017

Nodarbība par Latvijas karoga vēsturi “Aizliegts, bet neaizmirsts. Latvijas karogs padomju okupācijas gados” Siguldas Valsts ģimnāzijā

            Šā gada 28. februārī Siguldas Valsts ģimnāzijas zālē pulcējās 9. klašu skolēni un viņu audzinātājas, lai piedalītos Latvijas Nacionālā arhīva tematiskajā nodarbībā “Aizliegts, bet neaizmirsts. Latvijas karogs padomju okupācijas gados”.     

            Padomju okupācijas gados sarkanbaltsarkanais karogs bija kā simboliska zaudētās valsts daļiņa. Nelīdzēja ne padomju ideoloģijas melīgie apgalvojumi par latviešu tautas brīvprātīgo iestāšanos PSRS, ne draudošā kriminālatbildība par Latvijas valsts karoga izmantošanu, glabāšanu un izgatavošanu ‒ tautas apziņā tas visus šos gadus palika mūsu valstiskuma simbols.

            Nodarbības laikā skolēni vairāk uzzināja par notikumiem Latvijas vēsturē, kas gan minēti mācību grāmatās, taču skolēniem ir samērā grūti aptverami. Tika izmantotas arī daudzveidīgas dokumentāras liecības gan no Latvijas Nacionālā arhīva dokumentāro liecību krājuma, gan no privātpersonu arhīviem. Demonstrētos dokumentālos kadrus un vēsturiskos foto komentēja Latvijas nacionālā arhīva galvenā arhīviste Antra Mazūra.

            Nodarbībā piedalījās arī Latvijas Neatkarības kustības dalībnieki Gunta un Jānis Rožkalni. Jānis Rožkalns ir padomju okupācijas laika represētais, Triju Zvaigžņu ordeņa lielvirsnieks. Viņi dalījās atmiņās par nelegālo pret padomju okupācijas režīmu vērsto darbību, tai skaitā sarkanbaltsarkano karogu izgatavošanu un izlikšanu dažādās Latvijas vietās, kā arī par pašaizliedzīgo cīņu, atjaunojot brīvu un neatkarīgu Latviju.

            Vēstures stundās, izmantojot iegūtās zināšanas, skolēni pildīs darba lapas. Tas būs labs papildinājums 9.  klašu vēstures eksāmenam.

alt