Arhīvs klientus klātienē pieņem tikai ar iepriekšēju pierakstu!

 

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Citas ziņas (informācija skolām)

Barikāžu atceres pasākums Klērmorisā

07.02.2017

Klērmorisā norisinājās barikāžu atceres pasākums "Ceļš uz brīvību"

 

            Šā gada 27. janvārī Īrijas latviešu asociācija „LatWest” Klērmorisas pilsētas bibliotēkā, Meijo grāfistē (Īrija), rīkoja 1991. gada janvāru barikāžu gadadienai veltītu atceres pasākumu. Ar Latvijas vēstniecības Īrijā un Latvijas Nacionālā arhīva atbalstu tajā tika eksponēta LNA izstāde „Latvija 1991”.

            Barikāžu piemiņas pasākumā piedalījās Latvijas Republikas ārkārtējais un  pilnvarotais  vēstnieks Īrijā G.Apals, Meijo grāfistes padomes loceklis R. Finns, LNA galvenā arhīviste A.Mazūra, Meijo grāfistes izpilddirektors N. Šeridans, kā arī daudzi vietējās īru sabiedrības un latviešu diasporas kopienas pārstāvji un Meijo latviešu nedēļas nogales skolas vadītāji un audzēkņi.   Izstāde pilsētas bibliotēkā interesentiem bija apskatāma no 17. līdz 27. janvārim un deva iespēju arī īru sabiedrībai uzzināt par Latvijas valstiskuma atjaunošanas vēstures izšķirīgiem mirkļiem − barikāžu laiku un konstitucionālā likuma „Par Latvijas Republikas valstisko statusu” 1991. gada 21. augustā pieņemšanu, kas nesa Baltijas tautām sengaidīto valstiskuma atjaunošanu de facto.

            Lai iepazīstinātu īru jauniešus ar līdzās dzīvojošās latviešu diasporas  dzimtenes vēsturi, izstāde „Latvija 1991” tika eksponēta arī Meijo grāfistes Mount Saint Michael's Secondary School, Claremount.

alt