Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Citas ziņas (informācija skolām)

Latvijas Nacionālā arhīva izstādes "Latvija 1991" atklāšana Īrijā

21.12.2016

Atzīmējot Latvijas valsts dibināšanas svētkus, 21.novembrī, pēc Latvijas vēstniecības Īrijā aicinājuma, Īrijas Karaliskās akadēmijas telpās Dublinā, bija sabraukuši latvieši no daudzām Īrijas pilsētām. Aicinājuma iemesls bija Latvijas Nacionālā Arhīva izstādes “Latvija 1991” atklāšana. Pirms izstādes atklāšanas notika Latvijas Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces un LELB arhibīskapa J.Vanaga uzruna klātesošajiem.
Turpinājumā emocionāli aizraujoša bija pirmā Latvijas Tautas Frontes priekšsēdētāja Daiņa Īvāna lekcija, par izķirošajiem brīžiem Latvijas neatkarības iegūšanā 25 gadus atpakaļ, kur viņš dalījās personīgi pārdzīvotajā vēsturē. Dainis Īvāns bieži vilka paralēles Latvijas un Īrijas vēsturē. Ne viens vien zālē klātesošais atkal un atkal pārdzīvoja tā laika notikumus. Gan klausoties stāstījumā, gan skatoties videofilmu par tā laika notikumiem, klātesošie, starp tiem arī īru tautības šīs konferences dalībnieki, guva plašāku ieskatu nesenajā Latvijas vēsturē. Daudzi no latviešiem, kuri bija zālē, atzina, ka 1991. gada barikāžu dienas viņu dzīvē atstājušas nedzēšamas atmiņas.

Atklājot Latvijas Nacionālā Arhīva izstādi “Latvija 1991” īsu uzrunu klātesošajiem veltīja Latvijas vēstnieks Īrijā  Gints Apals, kurš savā uzrunā atzīmēja, ka vien dažas dienas pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1991. gadā, arī Īrijas Republika atzina Latviju. Latvijas Nacionālā arhīva izstāde simboliski akcentēja arī Latvijas un Īrijas diplomātisko attiecību 25. gadadienu.

Foto galeriju skatīt šeit.

alt