Augustā Latvijas Nacionālā arhīva lasītavas ir slēgtas!

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Preses relīzes

Liepājā prezentēs Latvijas Nacionālā arhīva simtgades grāmatu “Cīņa par brīvību”

22.03.2019

Turpinot atzīmēt Latvijas Nacionālā arhīva simtgadi un popularizējot Latvijas nacionālo dokumentāro mantojumu un vēstures izpēti, 2019. gada 27. martā Liepājas muzejā plkst. 14.00 notiks Latvijas Nacionālā arhīva grāmatas “Cīņa par brīvību: Latvijas Neatkarības karš (1918–1920) Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumentos” 1. daļas “1918. gada 18. novembris–1919. gada 16. aprīlis” prezentācija.

Grāmata atklāj notikumus, kas pirms simts gadiem norisinājās Latvijā un Latvijas ceļu uz valstiskās neatkarības izcīnīšanu. Tajā 190 publicētajos un komentētajos Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumentos aplūkoti daudzpusīgi Latvijas Neatkarības kara militārie un politiskie jautājumi. Izdevums veltīts latviešu nacionālo militāro formējumu pirmajam virspavēlniekam Oskaram Kalpakam. Grāmatu papildina zinātniskais ievads, personu rādītājs un notikumu hronika. Grāmata tapusi žurnāla “Latvijas Arhīvi” sērijā “Vēstures avoti” un ir izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Grāmatas prezentācijas pasākumā ikvienam apmeklētājam būs iespēja noklausīties grāmatas sastādītāju – vēstures doktoru – priekšlasījumus un uzzināt vairāk par Latvijas un Liepajas vēsturi Neatkarības karā:

Dr. hist. Ēriks Jēkabsons “Sabiedroto valstu misijas Liepājā līdz 1919. gada 16. aprīlim”,

Dr. hist. Jānis Šiliņš “Nenotikušais karagājiens: pulkvedis Jānis Apinis un Liepājas atbrīvošanas plāns 1919. gada aprīļa beigās”.

Tāpat ikviens interesents pasākumā tiek aicināts uzdot sev interesējošos jautājumus un saņemt atbildes par Latvijas Nacionālo arhīvu, jauno arhīva grāmatu un Latvijas Netakarības kara vēsturi.

Ieeja pasākumā bez maksas. Pasākuma laikā būs iespēja iegādāties jaunizdoto grāmatu.

 

Attēlā:
 
Grāmatas vāks, uz kura redzams Latviešu karavīru grupas foto. Liepāja. 1919. gads. Autors nezināms, LVKFFDA, 1. f., 850-4
 

Informāciju sagatavoja

arhīva eksperte Aiga Bērziņa

aiga.berzina@arhivi.gov.lv

Tel. 29627830

alt