Augustā Latvijas Nacionālā arhīva lasītavas ir slēgtas!

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Preses relīzes

Tīmekļa vietne ar LPSR VDK dokumentiem būs pieejama

20.12.2018

No 2019. gada 20. decembra ir pieejama tīmekļa vietne, kurā, saskaņā ar likumu „Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu”, tiek publicēti LPSR VDK un ar tās darbību saistītie dokumenti. Šogad publicējamās dokumentu grupas ir:

• PSR VDK darbinieku tālruņu grāmata;

• LPSR VDK ārštata operatīvo darbinieku uzskaites kartotēka;

• LPSR VDK aģentūras alfabētiskā kartotēka;

• LPSR VDK aģentūras statistiskā kartotēka;

• Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts arhīva fonda PA-101 "Latvijas Komunistiskās partijas Centrālā Komiteja" apraksti (uzskaites saraksti)

Lai šajā tīmekļa vietnē piekļūtu VDK dokumentiem, interesentiem ir jāreģistrējas, Reģistrējoties personai jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, (ja nav personas koda - ārzemnieka identifikācijas kods, kas ierakstīts viņa personu apliecinošā dokumentā un valsts, kura dokumentu izdevusi), elektroniskā pasta adrese, kas būs tā lietotāja vārds, un parole, kā arī  likumam atbilstošs dokumentu izmantošanas mērķis. Ar mērķu piemēriem varēs iepazīties vietnes Lietošanas noteikumos

Dokumenti tiek publicēti oriģinālajā kārtībā. Vēršam uzmanību, ka lielākā daļa dokumentu ir krievu valodā un rokrakstā.

2019. gada janvārī vietne tiks papildināta ar lietās par sadarbības fakta konstatēšanu taisīto tiesas spriedumu rezolutīvajām daļām.

Vietnes adrese ir kgb.arhivi.lv

alt