Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Preses relīzes

Apritējis pirmais kultūras mantojuma satura digitalizācijas projekta gads

04.10.2018

Šī gada septembra beigās apritējis pirmais projekta "Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)" īstenošanas gads. Tā laikā intensīvu kultūras mantojuma digitalizāciju veikušas projektā iesaistītās institūcijas – Latvijas Nacionālā bibliotēka, Nacionālā kultūras mantojuma padome (NKMP), Latvijas Nacionālais arhīvs (LNA) un Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC.

Jau šobrīd Latvijas Nacionālajā digitālajā bibliotēkā (lndb.lv) ir pieejami projektā digitalizētie materiāli – 400 000 reģionālo laikrakstu lappuses (www.periodika.lv), 1 700 grāmatu (gramatas.lndb.lv), 600 latviešu komponistu nošu rokrakstu un vairāk nekā 300 citu dokumentu. Digitalizēti vairāk nekā 100 000 attēlu, fotogrāfiju un karšu, uzsākta skaņu un video ierakstu digitalizācija, t.sk., Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio arhīvos uzkrātā kultūras mantojuma digitalizācija, operas un baleta izrāžu un kultūras pieminekļu trīsdimensiju jeb 3D digitalizācija.

Pirmo reizi tiek digitalizēti arī dokumenti par valsts kultūras pieminekļiem. NKMP Pieminekļu dokumentācijas centra vadītāja Simona Čevere uzsver: "Digitalizācija pievērsusi uzmanību fondiem, kas tā formāta un veida dēļ līdz šim nav bijuši ērti ikdienas pieejai, līdz ar to maz izmantoti – uzmērījumi un fotonegatīvi. Digitalizēti aptuveni 95% NKMP krājumos glabāto uzmērījumu par aptuveni 3 000 valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā iekļautajiem objektiem."

Lasīt visu.

 

alt