Augustā Latvijas Nacionālā arhīva lasītavas ir slēgtas!

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Preses relīzes

Nacionālajā digitālajā bibliotēkā tapusi “Dziesmu svētku krātuve”

05.07.2018

Sagaidot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, Latvijas Nacionālajā digitālajā bibliotēkā ir izveidota jauna digitālā kolekcija “Dziesmu svētku krātuve” https://dziesmusvetki.lndb.lv. Tajā apkopoti daudzveidīgi materiāli par Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku vēsturi un attīstību laikā no svētku pirmsākumiem pirms 145 gadiem (1873. gadā) līdz pat mūsdienām. Kolekcija ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un sadarbības partneru dāvana sabiedrībai Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkos! “

Dziesmu svētku krātuve” ir tīmekļa vietne ar bagātīgu un uzticamu saturu, kas radīta ar mērķi ieinteresēt un izglītojot sabiedrību par Dziesmu un deju svētkiem kā būtisku latviešu tautas tradīciju un nemateriālā mantojuma daļu.

Šobrīd kolekcijā pieejama informācija un materiāli par visiem Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem, to virsdiriģentiem un virsvadītājiem, repertuāriem, gājienu norisi un tautastērpu attīstības tendencēm, taču kolekcijas veidotāji cer rast iespēju paplašināt svētku ģeogrāfijas informatīvo pārklājumu, iekļaujot ārpus Latvijas noritējušos svētkus.

Kolekcijā ietilpst gandrīz 3000 digitalizētas kultūras vērtības – attēli, plakāti, fotogrāfijas, publikācijas, svētku organizācijas dokumenti, nošu izdevumi, skaņu ieraksti, virsdiriģentu un virsvadītāju atmiņu stāsti un citi materiāli.

Veidotāji: LNB sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu, Latvijas Nacionālo kultūras centru, Latvijas Radio, Rakstniecības un mūzikas muzeju, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeju un Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūta Etnogrāfisko materiālu krātuvi, kolekcionāru Robertu Kulpi un citām privātpersonām.

Kolekcija tapusi ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda un valsts budžeta finansiālu atbalstu, īstenojot projektu “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1.kārta)”.

Papildu informācija:

Sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tel.: +371 26472501
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv www.lnb.lv

alt