Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Preses relīzes

IZSTĀDE „SOMU JĒGERI LATVIJĀ”

20.02.2018

 

         Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, pieaug interese arī par citām valstīm, kuras, līdzīgi kā Latvija, svin valstiskuma simtgadi. Viena no tām ir Somijas Republika, kas valstisko neatkarību pasludināja 1917. gada 6. decembrī. Sagaidot Latvijas Republikas un Somijas Republikas simtgades, atceramies vēsturiskos notikumus, kas vieno abas valstis.

            Nozīmīgs vēsturisks fakts, kas saista Latviju un Somiju, ir somu jēgeru atrašanās Latvijā Pirmā pasaules kara laikā. Somu jēgeri  bija Vācijas impērijas karaspēka vienība, ko veidoja no Somijas izbraukuši brīvprātīgie un kas 1916.−1917. gadā piedalījās Pirmā pasaules kara kaujās Latvijas teritorijā. Pirms simt gadiem 1918. gada 13. februārī somu jēgeri Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē zvērēja uzticību Somijas likumīgajai valdībai un pēc tam atgriezās dzimtenē.

  Latvijas Nacionālā arhīva dokumentāro liecību izstāde „Somu jēgeri Latvijā” tika atklāta šā gada 13. februārī Liepājas koncertzāles „Lielais Dzintars” mākslas galerijā Civita Nova. Izstādes atklāšanā piedalījās arī Somijas Nacionālā arhīva eksperti, Jēgeru fonda un 27. jēgeru bataljona tradīciju kopšanas biedrības pārstāvji.

Izstāde iepazīstina ar somu nacionālās militārās vienības − somu jēgeru vēsturi, kā arī sniedz ieskatu Somijas vēsturē laikā, kad tā atradās Krievijas impērijas sastāvā līdz pat Somijas valsts proklamēšanai. Izstāde atspoguļo attiecībās starp Latviju un Somiju kā neatkarīgām valstīm.

          Izstādē izmantotas dokumentārās liecības no Latvijas Nacionālā arhīva, Somijas Nacionālā arhīva, 27. jēgeru bataljona tradīciju kopšanas biedrības, Somu jēgeru muzeja, Jēgeru fonda, Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Somijas Republikas vēstniecības Rīgā.

 

alt