Ārkārtējās situācijas laikā arhīvs nesniedz klātienes pakalpojumus

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Jauni Austrālijas latviešu dokumenti internetā

17.12.2020

Kultūras ministrijas projekta „Diasporas arhīvu apzināšana un saglabāšanas veicināšana” ietvaros papildināti digitalizēto Austrālijas Nacionālā arhīvā glabāto latviešu pārvietoto personu (Displaced Persons) dokumenti par vismaz 506 latviešiem un viņu ģimenes locekļiem, ja tie no Eiropas izceļoja kopā.

Pateicoties projektam, bija iespējams digitalizēt to latviešu izcelsmes pārvietoto personu dokumentus, kas Starptautiskās bēgļu organizācijas un Austrālijas valdības programmas ietvaros ieradās Austrālijā 1948. gada sākumā. Ievērojot izceļošanas/ieceļošanas hronoloģisko secību, digitalizētie dokumenti kārtoti sērijās Nr. A11938 un Nr. A11944.

Sērijā Nr. A11938 atrodami 807 baltiešu un dienvidslāvu personu dokumenti, kas 13.01.1948. Brēmerhāfenes (Bremerhaven) ostā uzkāpa uz kuģa “General Stewart” un 12.februārī ieradās Austrālijā, Frīmantlā. Šajā sērijā digitalizēti dokumenti par 225 latviešiem.

Sērijā Nr. A11944 kopumā apkopoti 759 pārvietoto personu dokumenti, to vidū bija ap 280 personas, kas uzskatāmas par latviešiem. Šajā dokumentu kopumā pieminētās personas vairāk nekā mēnesi ilgajā ceļojumā uz Austrāliju (Melburnu) devās, atrodoties uz kuģa “General Black”  klāja, Brēmerhāfenes ostu pametot 20.03.1948. Hronoloģiski šis bija trešais Eiropas pārvietoto personu kuģa ceļojums uz Austrāliju.

Šeit varat izlasīt par iepriekš digitalizētajiem materiāliem un detalizētāku aprakstu par datubāzē pieejamo materiālu atlasi.  

Datubāzes skatāma šeit

 

Latvijas Nacionālā arhīva
Latvijas Valsts vēstures arhīva
Vadošā pētniece
Ineta Didrihsone-Tomaševska
e-pasts: ineta.didrihsone-tomasevska@arhivi.gov.lv

alt