Skandu ielas 14 lasītavas uz nenoteiktu laiku (rudens/2020 - pavasaris/2021) būs slēgtas! 

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Izstāde “Baltiešu aicinājums Apvienotajām Nācijām”

24.09.2020
Izstādes atklāšanas dienā no kreisās: ar ziediem rokās Dzintra Bungs, Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Fonā izstāde un izstādes apmeklētāji.

Atzīmējot ANO 75. gadadienu un Latvijas iestāšanās ANO 29. gadadienu, 18. septembrī tika atklāta Ārlietu ministrijas, Latvijas Okupācijas muzeja, Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) kopīgi veidota izstāde “Baltiešu aicinājums Apvienotajām Nācijām”.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā izvietotajā ekspozīcijā līdztekus izsmeļošai informācijai par BATUN (Baltic Appeal to the United Nations jeb Baltiešu aicinājums Apvienotajām Nācijām) darbību, pirmo reizi publiski apskatāmas dokumentālas liecības un oriģināli dokumenti no baltiešu trimdas organizācijas BATUN arhīva.

BATUN bija viena no ietekmīgākajām baltiešu trimdas organizācijām, kas 25 gadus -  no pagājušā gadsimta 60. gadiem līdz pat Baltijas valstu neatkarības atjaunošanai 1991. gadā -  uzturēja baltiešu neatkarības centienus, ANO dalībvalstīm atgādinot par Baltijas valstu okupāciju un tiesībām uz pašnoteikšanos.

BATUN arhīvs ir unikālu dokumentu krājums, kas uzkrāts un apkopots Ņujorkā 50 gadu periodā, tas 2019. gadā pārvests uz Latviju, uz Latvijas Nacionālo arhīvu, ar mērķi iepazīstināt plašāku sabiedrību un pētniekus ar Baltiešu organizācijas BATUN vēsturisko ieguldījumu ANO uzrunāšanā Ņujorkā un Ženēvā valstu starptautiskajām tiesībām un stāvokli okupētajās Baltijas valstīs.

Izstāde “BATUN - Baltiešu aicinājums Apvienotajām Nācijām” ir daļa no ANO 75. gadadienai veltīto pasākumu kopuma, kas ir ANO sistēmai un Latvijas dalībai ANO veltītas pētnieciskas, izglītojošas, pētnieciskas un informatīvas aktivitātes. Izstāde apskatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas oranžērijā līdz 31. oktobrim.

Izstādes stikla stends ar: 1. viesu grāmatu, kurā redzami paraksti. Rokraksts. 2.Valdes sēžu protokols. Mašīnraksts.

 

alt