Skandu ielas 14 lasītavas uz nenoteiktu laiku (rudens/2020 - pavasaris/2021) būs slēgtas! 

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Austrālijā ieceļojušo latviešu dokumenti internetā

18.09.2020
Paraugs Austrālijas Nacionālā arhīvā glabātajam latviešu pārvietoto personu (Displaced Persons) digitalizētajam materiālam. Ieraksts par personu arhīvā. Labajā apakšējā kvadrantā pases bilde. Portrets.

Kultūras ministrijas projekta „Diasporas arhīvu apzināšana un saglabāšanas veicināšana” ietvaros digitalizēti Austrālijas Nacionālā arhīvā glabātie 234 latviešu pārvietoto personu (Displaced Persons) dokumenti, kas 1947. gada beigās pirmie ieceļoja Austrālijā īpašās Starptautiskās bēgļu organizācijas (IRO) un Austrālijas valdības programmas ietvaros.

Digitalizētie dokumenti ir neliela daļa no iespaidīgas dokumentu kolekcijas, ko veido materiāli par 170 000 migrantiem, kas Austrālijā ieradās no 1947. līdz 1953. gadam. Šo personu vidū bija arī ap 20 000 latviešu. Dokumentu kolekcija sakārtota vairāk kā 100 sērijās ar nosaukumu “Migrantu atlases dokumenti pārvietotajām personām ieceļošanai Austrālijā...” (Migrant Selection Documents for Displaced Persons who travelled to Australia...) (tālāk seko kuģa nosaukums un izbraukšanas datums no Eiropas ostas).

 

Lasīt vairāk

alt