Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Izstāde Baltijas ceļš - akcija brīvības vārdā

02.12.2019
Akcijas Baltijas ceļš dalībnieki ar Lielvārdes jostu. Fotogrāfs M.Bērsons. Latvijas Nacionālais arhīvs

Atzīmējot Baltijas ceļa - Baltijas valstu vēsturē nozīmīgās un starptautiski plaši zināmās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopīgās nevardarbīgās akcijas - 30. gadadienu, 3.decembrī Latvijas vēstnieks Igaunijā Raimonds Jansons Tallinas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā atklās Latvijas Nacionālā arhīva veidoto izstādi “Baltijas ceļš - akcija brīvības vārdā”.

Vēsturisko liecību izstāde, kas veidota sadarbībā ar Igaunijas Nacionālo arhīvu un Lietuvas Centrālo valsts arhīvu. Izstāde sniedz iespēju tās apmeklētājiem vienkopus iepazīties ar visu trīs Baltijas valstu vēsturiskajām liecībām - fotogrāfijām, videomateriāliem un vēsturiskajiem dokumentiem, kas vēsta par šī Baltijas valstīm vēsturiski nozīmīgā notikuma sagatavošanu un norisi. Dokumenti, kas atspoguļo Baltijas ceļu, 2009. gadā tika iekļauti UNESCO starptautiskajā reģistrā Pasaules atmiņa.

Izstādes eksponēšanu Tallinā organizē Latvijas Nacionālais arhīvs sadarbībā ar Tallinas Universitātes Akadēmisko bibliotēku un Latvijas vēstniecību Igaunijā.

Latvijas vēstniecības sniegtais atbalsts izstādes rīkošanai ir daļa no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Izstāde Akadēmiskajā bibliotēkā būs apskatāma no 2019.gada 3.decembra līdz 2020.gada 31.janvārim.

alt