Augustā Latvijas Nacionālā arhīva lasītavas ir slēgtas!

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Kā neapjukt informācijas okeānā

24.10.2019

Mācību nodarbība “Kā neapjukt informācijas okeānā”

Trīs iestādēm sadarbojoties: Valmieras integrētai bibliotēkai, LNA Valmieras zonālajam valsts arhīvam un Valmieras muzejam, izstrādāta aktīva mācību nodarbība “Kā neapjukt informācijas okeānā”. Jau ceturto gadu nodarbību apmeklē Valmieras 10. klašu skolēni, kā arī atsevišķu apkārtējo novadu skolēni. Katru gadu nodarbība tiek papildināta ar jauniem, interaktīviem elementiem.

Nodarbības mērķis – paplašināt jauniešu zināšanas par bibliotēku, arhīvu un muzeju, to vērtību informācijas saglabāšanā un vietējās sabiedrības attīstībā. Uzsākot vidusskolas gaitas, skolēniem mācību procesā un ikdienā pieaug nepieciešamība pēc drošticamas un vērtīgas informācijas. Skolēni tiek mudināti izmantot ne tikai interneta resursus, bet palūkoties plašāk un izmantot atmiņas institūciju krājumus. Nodarbība papildināta ar dažādiem praktiskiem piemēriem un uzdevumiem, lai skolēni nostiprinātu iegūtās zināšanas.

Mācību nodarbība var notikt bibliotēkas, arhīva, muzeja vai skolas telpās. To var arī papildināt ar kādas atmiņas institūcijas apmeklējumu un padziļinātām apmācībām resursu izmantošanā.

Pirmās nodarbības šajā mācību gadā notiks 28.oktobrī  un 1.novembrī Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas 10. klašu skolēniem LNA Valmieras zonālajā valsts arhīvā

Plakāts:

 

alt