Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

LATVIJAS VALSTS VĒSTURES ARHĪVA ATVĒRTO DURVJU DIENA

30.04.2019

2019. gada 10. maijā

LATVIJAS VALSTS VĒSTURES ARHĪVA ATVĒRTO DURVJU DIENA

Rīga, Slokas iela 16

 

Latvijas Nacionālais arhīvs šogad svin savu 100. dzimšanas dienu. Lai to padarītu pieejamāku un saprotamāku sabiedrībai, Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīvs šī gada 10. maijā jau trešo gadu vērs durvis visiem interesentiem.

Pasākuma ietvaros apmeklētāji aicināti apskatīt arhīva glabātavas, kur tiek glabāti senākie Latvijas dokumenti – pergamentu kolekcija, muižu un dvēseļu revīziju materiāli, baznīcu dokumenti, starpkaru (1918–1940) un Vācu okupācijas laika (1941–1945) dokumenti u.c., kā arī ielūkoties pētniecības un nacionālā dokumentārā mantojuma popularizēšanas darbā, piedaloties arhīva veidotās Kurzemes hercogistei veltītās izstādes prezentācijā. Izstāde iepriekš bija apskatāma vairākās Kurzemes un Zemgales pilsētās, bet Rīgā pirmo reiz tiks atklāta papildinātā versijā Atvērto durvju dienas pasākumā.

Pasākuma programmā:

plkst. 10.00 ekskursija Latvijas Valsts vēstures arhīvā, vada Dokumentu uzskaites un saglabāšanas nodaļas direktores vietnieks Raimonds Romanovskis. Ekskursija tikai iepriekš piesakoties. Vietu skaits ekskursijā ir ierobežots.

plkst. 14.00 izstādes "Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs (1610–1681) un viņa laikmets” atklāšana un Dr. hist. Mārītes Jakovļevas ievadlekcija.

Dalību ekskursijā un izstādes atklāšanā lūdzam pieteikt līdz š.g. 7. maijam.

Epasts vestures.arhivs@arhivi.gov.lv

Tālr. 20377661

 

Uz tikšanos Latvijas Valsts vēstures arhīvā!

 

alt