Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Ausmas Bankauskaites (Lietuva) izstāde „BALTIJOS PEIZAŽAI“ „BALTIJAS AINAVAS“

18.04.2019

„Glezniecība man ir savdabīgs dienasgrāmatas teksts, atmiņu un spilgtu acumirkļu fiksācija. Pagātnes laiks, kas atspoguļojas gleznā un nemitīgi sava iekšējā „es“ meklējumi. Ne bez iemesla manas glezniecības motīvos attēlotas ainavas – dabas mainīgums ir ideālā glezna. Ainava kā konkrēta laika un sajūtu fiksācija, kas nevilšus redzēta atrodoties ceļā un skatītājam uzreiz nav atšifrējama ... Skatītāja uzdevums - „atminēt“ ainavu. Sajust, atcerēties, atsvaidzināt pagātnes laiku – kurā no mirkļiem debesis iekrāsojas kobalta zilā krāsā, kad krēsla ietonē kokus sarkanus, mākoņi paslēpjas aiz horizonta vai mēness gaisma izmaina ēnas ...“ – teic A. Bankauskaite.

Gleznotāja ir dzimusi 1980.g., Kauņā. 2002. – 2006. g. beigusi Viļņas Mākslas Akadēmijas mākslas institūta tēlotājmākslas pamatu katedru.
No 2010. gada  Lietuvas mākslinieku savienības biedre. 12 personālizstādes un 60 grupu izstādes Lietuvā, Polijā, Šveicē un Gruzijā. 40 plenēri un simpoziji Lietuvā un ārvalstīs. 
Apbalvojumi - 2005.g. – Labākais 2004. gada mākslas darbs „Nozieguma pierādījumi“ („Įkalčiai“.) /M.K. Čiurlionio mākslas muzejs. Kauņas gleznu galerija/

Izstāde skatāma LNA administrācijas ēkas Šķūņu ielas 11 izstāžu logos. 


Izstādes organizatori: Latvijas Nacionālais arhīvs un Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijas Republikā

alt