Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Nikolā Buvī fotogrāfiju izstāde „Ceļš mākoņos”

14.02.2019

Latvijas Nacionālā arhīva logos Šķūņu ielā 11 no šā gada 8. februāra līdz 15.martam apskatāma Igaunijā dzīvojošā slavenā Beļģijas preses un sporta fotogrāfa izstāde “Ceļš mākoņos”. Tās ideja radās fotogrāfam Tallinas ielās nejauši satiekot skursteņslauķus. Šis senais amats un tā vēsture Igaunijā, ar to saistītās leģendas un tradīcijas iedvesmoja Nikolā Buvī iemūžināt trīs jaunu skursteņslauķu darba gaitas Ziemeļigaunijā, Harju apriņķī un Tallinā. Fotografējot viņu darbu gan pilsētas, gan lauku mājās, gan uz jumtiem, gan skursteņiem, radās lieliska melnbaltu fotogrāfiju dokumentālā sērija par skursteņslauķu ikdienu, kuru fotogrāfs simboliski nosaucis par “Ceļu mākoņos”.

Izstādes fotogrāfijas 2017. gadā tika publicētas Luksemburgas iknedēļas laikrakstā, eksponētas Tallinas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas galerijā Tallinā, 2018. gadā izstāde bija apskatāma Turku Pilsētas bibliotēkas galerijā.

Latvijas Nacionālajā arhīvā apskatāmais „Ceļš mākoņos„ Nikolā Buvī pirmā izstāde Rīgā. Izstādes kurators ir mākslas zinātnieks Harijs Līvrands (Harry Liivrand) (Tallinas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas zinātniskās komunikācijas un izstāžu nodaļas vadītājs).

alt