Augustā Latvijas Nacionālā arhīva lasītavas ir slēgtas!

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Latvijas un Grieķijas attiecības 1918 – 2018

29.11.2018

2018. gada 27. novembrī Latvijas Universitātes bibliotēkā atklāja izstādi „Latvijas un Grieķijas attiecības 1918 – 2018”. Tā veltīta Latvijas un Grieķijas politisko, ekonomisko un kultūras sakaru vēsturei. Ekspozīcija ataino abu valstu attiecības sākot no Grieķijas vicekonsulāta izveidošanas Rīgā 1895. gadā, diplomātisko attiecību nodibināšanas 1922. gadā pēc Latvijas Republikas proklamēšanas līdz sadarbībai mūsdienās. Tajā īpaši akcentēts fakts, ka Grieķija nekad nav atzinusi Latvijas okupāciju un aneksiju.

          Izstāde tapusi sadarbojoties Latvijas Ārlietu ministrijai, Grieķijas Ārlietu ministrijai, Latvijas vēstniecībai Grieķijā, Grieķijas vēstniecībai Latvijā un Latvijas Nacionālajam arhīvam un ir viens no Ārlietu ministrijas Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas pasākumiem. Izstāde „Latvijas un Grieķijas attiecības 1918 – 2018” ir nozīmīgs ieguldījums divpusējo attiecību vēstures izpētē un savstarpējās komunikācijas veicināšanā nākotnē. Ekspozīcijas tematiskās sadaļas veido Latvijas Valsts vēstures arhīva Grieķijas Ārlietu ministrijas arhīva un Latvijas Ārlietu ministrijas arhīva dokumenti.

          Izstādes idejas autori ir Latvijas vēstnieks Grieķijā Māris Klišāns un Grieķijas vēstnieks Latvijā Aleksandros Rallis. Projekta vadītāja – Latvijas Valsts vēstures arhīva direktora vietniece Dr. hist. Valda Pētersone; koncepcija un dokumentu tematiskā atlase – Latvijas Valsts vēstures arhīva vadošais pētnieks profesors Dr. hist. Ēriks Jēkabsons; koordinators – Grieķijas Ārlietu ministrijas Diplomātiskā un vēsturiskā arhīva eksperts padomnieks Georgijs Polidorakis; mākslinieks – Māris Grīnvalds.

Apmeklētājiem izstāde pieejama no š. g. 28. novembra līdz 12. decembrim Latvijas Universitātes bibliotēkā Rīgā, Kalpaka bulvārī 4.

alt