Augustā Latvijas Nacionālā arhīva lasītavas ir slēgtas!

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Latvija un Itālija – 100 draudzības gadi

03.07.2018

Š. g. 28. jūnijā Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijā atklāta Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas vēstniecības Itālijā un Ārlietu ministrijas sadarbībā tapusī izstāde “Latvija un Itālija – 100 draudzības gadi”.

Izstāde, kas veidota divās daļās, rāda Latvijas un Itālijas attiecību saskares punktus starpkaru posmā (1918–1940) un mūsdienās (1991–mūsdienas), koncentrējoties uz abu valstu diplomātiskajām, ekonomiskajām, aizsardzības un kultūras attiecībām. Īpaši izcelta Itālijas nozīme Latvijas starptautiskās atzīšanas veicināšanā kā arī abu valstu pārstāvju un izcilu personību (politiķu, diplomātu, mākslinieku u.c.) loma kultūras tuvināšanās procesā.

Izstādē aplūkojams plašs un daudzpusīgs dokumentu klāsts no Latvijas Nacionālā arhīva (Latvijas Valsts vēstures arhīva, Latvijas Valsts arhīva un Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva), kā arī citām Latvijas atmiņu institūcijām (muzejiem un bibliotēkām) un no Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijas arhīva.

Projekts tapis Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas ietvaros.

alt