Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Izstādes Somu Jēgeri Latvijā prezentācija Somijā

15.06.2018

Somu jēgeru muzejā Kauhavā, Somijā no 12. jūnija līdz 28. septembrim būs apskatāma izstāde "Somu jēgeri Latvijā". Izstādes atklāšanas pasākumā ar uzrunām piedalījās Kauhavas mērs Marko Lumio, Latvijas vēstnieks Somijā Uģis Bambe, 27. Somu jēgeru tradīciju kopšanas biedrības priekšsēdis Perti Lātikainens un Somu jēgeru muzeja un Latvijas Nacionālā arhīva pārstāvju uzrunām.

Izstāde iepazīstina ar Pirmā pasaules kara laikā dibināto somu nacionālo militāro vienību – jēgeriem, to gaitām Latvijā, atklāj kopīgo un atšķirīgo Somijas un Latvijas valstu tapšanas procesā un sniedz ieskatu jēgeru tradīcijās mūsdienās. Somu jēgeri bija Vācijas impērijas karaspēka vienība, kas izveidota no Somiju atstājušiem brīvprātīgajiem. Vienība 1916.−1917. gadā piedalījās Pirmā pasaules kara kaujās Austrumu frontē Latvijā.

Izstādes veidotāji un atbalstītāji: Latvijas Nacionālais arhīvs / Somijas Nacionālais arhīvs / 27. somu jēgeru bataljona tradīciju biedrība / Somu jēgeru muzejs / Somijas Republikas vēstniecība Rīgā / Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle/ Latvijas vēstniecība Somijā/ Kauhavas pilsētas dome.

Izstāde veidota, sagaidot Somijas simtgadi #suomi100 2017. gadā un Latvijas simtgadi #lv100 šogad, aktualizējot nepieciešamība pētīt vēsturiskos notikumus, kas vieno abas valstis. Izstāde bija apskatāma arī Latvijā, Liepājā, šā gada sākumā.

Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros no oktobra līdz gada nogalei izstāde būs apskatāma Somijas Nacionālajā arhīvā.

Foto: LR vēstniecība Somijā

alt