Augustā Latvijas Nacionālā arhīva lasītavas ir slēgtas!

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Latvijas Nacionālā arhīva izstāde

24.05.2018

„Somu jēgeri Latvijā„ apskatāma Tallinā

Saskaņā ar Latvijas valsts simtgades pasākumu plānu no šā gada 2. maija Latvijas Nacionālā arhīva izstāde „Somu jēgeri Latvijā„ eksponēta Tallinas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā, lai dotu iespēju ar to iepazīties Tallinas Universitātes studentiem un citiem interesentiem.

Igaunijas sabiedrībai, kura arī šogad svin savas valsts simtgadi, būs interesanti iepazīties ar tai ģeogrāfiski un vēsturiski tuvo Latvijas un Somijas vēsturi. Nozīmīgs vēsturisks fakts, kas saista Latviju un Somiju, ir somu jēgeru atrašanās Latvijā Pirmā pasaules kara laikā.

Izstādē izmantotas dokumentārās liecības no Latvijas Nacionālā arhīva, Somijas Nacionālā arhīva, 27. jēgeru bataljona tradīciju kopšanas biedrības, Somu jēgeru muzeja, Jēgeru fonda, Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Somijas Republikas vēstniecības Rīgā.

Latvijas Nacionālā arhīva dokumentāro liecību izstāde „Somu jēgeri Latvijā„ tika svinīgi atklāta 2018. gada 13. februārī Liepājas koncertzāles „Lielais Dzintars” mākslas galerijā Civita Nova.

Izstāde būs apskatāma Tallinas Akadēmiskajā bibliotēkas 2.stāva izstāžu zālē Rävala avenue 10 līdz šā gada 4.jūnijam.

Afiša šeit

alt