Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

IZSTĀDE "SARAJEVAS ATENTĀTS"

22.05.2018

Rīgā skatāma Bosnijas un Hercegovinas federācijas arhīva izstāde "SARAJEVAS ATENTĀTS"

Pateicoties sadarbībai starp Bosnijas un Hercegovinas federācijas arhīvu un Latvijas Nacionālo arhīvu Rīgas Domes izstāžu galerijā skatāma Bosnijas un Hercegovinas federācijas arhīva izstāde "SARAJEVAS ATENTĀTS".

Bosnijas un Hercegovinas federācijas arhīva direktors doktors Adamirs Jerkovics atklājot izstādi uzsvēra, ka šī izstāde ir Bosnijas un Hercegovinas izstāde, citiem vārdiem tā nav ne serbu, ne bosniešu, ne horvātu izstāde, bet gan izstāde, kas apvieno serbus, bosniešus un horvātus. Šis ir vēsturisks stāstījums par laiku, kas noslēdzās ar Pirmo pasaules karu.

Uzrunas izstādes atklāšanā teica arī Latvijas Nacionālā arhīva direktore Māra Sprūdža un dr.hist. Guntis Zemītis Latvijas vēstures institūta direktors. Guntis Zemītis atzīmēja, ka neviens terora akts nav ievadījis tādas pārmaiņas, kādas sekoja Sarajevas atentātam – tas bija kā starta šāviens dramatiskiem notikumiem un milzīgām pārmaiņām, kas izmainīja pasauli. Varenas impērijas, kuras bija noteikušas kārtību Eiropā līdz karam, sabruka. Uz impēriju drupām dzima jaunas valstis. Eiropas karte mainījās no Somijas ziemeļos līdz Dienvidslāvijai dienvidos. Šim notikumam bija vistiešākā saikne ar mūsu tautas vēsturi.

Izstāde dod iespēju Latvijas publikai un viesiem iepazīties ar unikālām vēsturiskām fotogrāfijām un dokumentiem, kas stāsta par šo vairāk kā gadsimtu seno notikumu.

alt