No 13.03.2020 līdz 14.04.2020 tiek slēgtas arhīvu lasītavas un pārtraukta klientu pieņemšana klātienē.

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Kinodokumentu digitalizācija

22.02.2018

2018. gadā ERAF projekta "Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)" ietvaros tiek uzsākta apjomīga Latvijas Nacionālā arhīva kinodokumentu digitalizācija, lai nodrošinātu to saglabāšanu un izmantošanu.

Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs (LVKFFDA) ir viens no lielākajiem Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma glabātājiem, tur glabājas vairāk nekā 90 000 kinolenšu ruļļi. ERAF projekta ietvaros pirmo reizi tiks digitalizēts tik liels kinodokumentu apjoms – kopumā 38 420 minūtes (tai skaitā kinožurnāli, hronikas, dokumentālie materiāli un dokumentālās filmas, kopā 37 500 minūtes), kā arī veiks 15 Latvijas filmu (kopā 920 minūtes) digitalizāciju un restaurāciju.

2017. gadā Latvijas Nacionālais arhīvs izsludināja Kinodokumentu digitalizācijas iepirkuma konkursu, kurā piedalījās arī ārvalstu pārstāvji, bet tiesības veikt kinodokumentu digitalizāciju un restaurāciju ieguva Latvijas pretendents Studija Lokomotīve, kas Latvijas Nacionālā arhīva telpās strādās trīs gadus – līdz 2020. gada decembrim.

ERAF projekta ietvaros izgatavotās kinodokumentu digitālo kopiju datnes glabāsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Nacionālā arhīva datu serveros un būs publiski pieejamas dažāda veida izmantošanai gan arhīvu tīklā, gan citās vietnēs, tai skaitā Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv.

Plašāka informācija atrodama šeit.

alt