Arhīvs ar 18.maiju atsāk klātienes pakalpojumu sniegšanu pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Ventspils aug kopā ar Latviju

05.02.2018

Ventspils zonālā valsts arhīva  vestibilā  apskatāma  izstāde „Ventspils aug kopā ar Latviju”, kura pa desmitgadēm atspoguļo Ventspils pilsētas saimniecisko, kultūras dzīves, sporta attīstību un pilsētvides izmaiņas 20.-21.gs.

 

Izstādei „Ventspils aug kopā ar Latviju „ pielikts punkts-sagatavots pēdējais  desmitgades  stends par  svarīgākiem notikumiem Ventspils dzīvē no 2011.gada., kurš  eksponēts arhīva vestibilā kā turpinājums citiem, kuros ir atspoguļota pilsētas vēsture no 1990.gada ik desmitgadē.

            Pēdējā desmitgadē svarīga ir  tūrisma nozares veiksmīga attīstība, kas ir viena no vadošajām jomām Ventspils pilsētas attīstības plānā 2014.-2020.gadam.

            Ventspils pilsēta ir atpazīstams tūrisma galamērķis gan Latvijā, gan ārvalstīs-iekļauta Top10 Latvijas galamērķu sarakstā un viena no trim iecienītākajām pilsētām atpūtai Latvijas ceļotāju vidū.

            Pilsētai ir sava  nauda –VENTI.

            Pilsēta ieguvusi vairākus jaunus  sporta kompleksus -  uzbūvēta airēšanas sporta bāze  Dampeļi, ierīkots ielu vingrošanas rīku laukums un pludmales volejbola laukumi gan pludmalē, gan pilsētas bijušajās pļavās.

            Pilsētā ir izveidots  plašs veloceliņu tīkls un īpašs veloceliņš apkārt Bušnieku ezeram.

            Notiek intensīva bērnu rotaļu laukumu būvniecība daudzdzīvokļu dzīvojamo māju  pagalmos.

            Lielajā laukumā  gan ventspilniekus, gan viesus priecē strūklaka „Valzivs” un laukumā  strauji ceļas  Ventspils mūzikas skolas jaunais un plašais  nams ar  koncertzāli.

            2016.gadā Ventspils uzsāka jaunu aktivitāti- Ventspils-mazulim draudzīga pilsēta ar mērķi padarīt pilsētu pēc iespējas ērtu ģimenēm, kurās aug mazulis līdz 3 gadu vecumam.

            2017.gada 8.aprīlī par godu Latvijas 100 gadu jubilejai  Ventspilī uzstādīts jauns Ginesa pasaules  rekords „Visātrāk un visvairāk cilvēku vienlaicīgi iestāda sīpolpuķes”, kura laikā Ventspils ieguva Latvijas kartes  formā figurālu sniegpulkstenīšu  stādījumu.

            No 2018.gada 22.janvāra Ventspils centra sākumskola pārcēlusies uz  jaunu skolas ēku.  

            Vērtējot  pēdējās desmitgadēs  pilsētā paveikto, jāsaka, ka  Ventspils nekad nebūs tik gatava, lai tajā  nebūtu ko  pārtaisīt, pārveidot, uzlabot, pilnveidot...

            Ventspils Latvijas  jubileju sagaida  saposta  un aktīva. Ienāciet arhīvā un paskatieties paši.

 

Ventspils zonālā valsts arhīva direktore Daina Sūngaile

alt