Skandu ielas 14 lasītavas septembrī vēl būs slēgtas! Citās LNA struktūrvienībās klātienes pakalpojumus sniedz tikai pēc iepriekšēja pieraksta

Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadiena Igaunijas Nacionālajā muzejā

23.11.2017

Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadiena Igaunijas Nacionālajā muzejā

Daudz laimes Latvija! Tartu ir ar jums!

Latvijas Republikas 99.gadadienā Igaunijas Nacionālais muzejs sākot no 18.novembra visiem saviem apmeklētājiem dāvina iespēju ar pamatekspozīciju "Tikšanās" iepazīties latviešu valodā. Kopumā ap 800 ekrānu tekstu iespējams nomainīt uz latviešu valodu ar vienu čipkartes pieskārienu. Tas mūsu labajiem dienvidu kaimiņiem radīs iespēju dzimtajā valodā atklāt igaunijas kultūrvēsturi, notikumus un sadzīvi, kas attīstījusies ļoti līdzīgi Latvijas vēsturei un ikdienai, atšķiroties vien detaļās.

1622.gadā izdotajā "Agenda parva", kuras vienīgais eksemplārs apskatāms Igaunijas Nacionālajā muzejā, blakus lasāmas lūgšanas kā latviešu, tā igauņu valodās. Etnogrāfs Johans Kristofs Broce, kurš pirms 200 gadiem darbojās Rīgā, savos pētījumos par Livonijas guberņas iedzīvotājiem rakstījis, ka " igauņi pamatā nēsā brūnu apģērbu, kamēr latviešu pamatkrāsa ir pelēka".

Latvijas valsts svētkus atzīmējot, 26.novembrī ERMā plkst.14.00 bezmaksas svētku koncertu sniegs Igaunijas latviešu koris "Ziemeļu balsis" un Latvijas Universitātes kamerkoris "Dziesmu vara".

Papildus informācija: sabiedrisko attiecību vadītājs Kaarel Tarand, +372 56 804 453, http://www.erm.ee/lv

alt