Lūdzu uzgaidiet...
Ziņas > Jaunumi

Eslingenas (Vācija) Dziesmu svētki

12.06.2017

Latvijas Nacionālā arhīva dokumenti Eslingenas (Vācija) Dziesmu svētku izstādē.

 

 

1947. gada 25.maijā Eslingenā (Vācija) tika sarīkoti pirmie Latviešu Dziesmu svētki ārpus Latvijas. Galvenie organizatori bija Eslingenas un citās latviešu bēgļu nometnēs dzīvojošie.

Šogad aprit 70 gadi, kopš šī nozīmīgā kultūras pasākuma un Eslingenā atkal tiek rīkoti Latviešu Dziesmu svētki, kuri notiks no 16. līdz 18.jūnijam. Ir plānots, ka piedalīsies aptuveni 600 dziedātāji un dejotāji no 11 valstīm, gan no Eiropas, Austrālijas, Kanādas un arī Latvijas.

 

Starp daudzajiem Dziesmu svētku pasākumiem ir pieminama arī izstāde Eslingenas pilsētas muzejā Gelbes Haus, kuru atklās 13.jūnijā. Izstādē rodamas dokumentāras liecības par latviešu bēgļu ikdienu, kultūras un sporta aktivitātēm, izglītošanos, kā arī atmiņas par dzīvi Eslingenā, laikposmā no 1944. līdz 1950.gadam.

Latvijas Nacionālajā arhīvā glabājas ievērojams daudzums dokumentu, kas saistīti ar latviešu bēgļu gaitām un bēgļu nometnēm Vācijā, tālab šis krājums tika izmantots kā pamats ekspozīcijai. Izstādes veidotāja Liene Poriete (Vācija) šā gada sākumā ieradās LNA Latvijas Valsts arhīvā (LVA), lai iepazītos un atlasītu izstādei noderīgus dokumentus. Savukārt, LVA speciālisti – Inese Kalniņa, Guntis Švītiņš un Leonīds Ozoliņš no Dokumentu preventīvās saglabāšanas departamenta sagatavoja un vēlāk arī nosūtīja uz Eslingenu aptuveni 150 elektroniskus dokumentus izstādes vajadzībām.

 

 

Par šo izstādi var lasīt arī Eslingenas Dziesmu svētkiem – 70 mājas lapā.

https://www.esslingen2017.de/izstade/

Ieskatu izstādes atklāšanā 12.jūnijā  skatīt šeit.

alt